Apple ostrzega przed naprawami aparatu iPhone’a z nieoryginalnymi częściami

przez Eryk

Apple w wydanej wczoraj aktualizacji iOS 14.4 wprowadziło funkcje, która pokazuje ostrzeżenie, gdy aparat w modelu iPhone 12 nie może zostać zweryfikowany jako oryginalny aparat Apple.

Apple ostrzega przed naprawami aparatu iPhone’a z nieoryginalnymi częściami

Apple udostępnił dokument pomocy, w którym podkreśla się, ze jeśli zajdzie potrzeba wymiany aparatu telefonu iPhone, bardzo ważne jest, aby naprawę przeprowadzali certyfikowani technicy korzystający z oryginalnych aparatów firmy Apple.

zdjęcie: apple

Aparaty telefonów iPhone powinni wymieniać tylko technicy, którzy ukończyli szkolenie serwisowe Apple oraz korzystają z oryginalnych części i narzędzi firmy Apple.

Aparaty firmy Apple zaprojektowano pod kątem precyzyjnego dopasowania do konstrukcji urządzenia. Ponadto po naprawach, w ramach których nie zostaną poprawnie wymienione wkręty lub osłony, mogą pozostać luźne części mogące uszkodzić baterię, prowadzić do przegrzewania się urządzenia lub powodować obrażenia.

Jeśli serwis używa nieoryginalnych aparatów, mogą też wystąpić następujące problemy:

  • Aparat nie ustawia prawidłowo ostrości lub obrazy są nieostre;
  • W trybie portretowym obiekt może być nieostry lub tylko częściowo ostry;
  • Aplikacja innej firmy korzystająca z aparatu może się nieoczekiwanie zawiesić lub zamknąć;
  • Podgląd w czasie rzeczywistym w aplikacjach innych firm może być pusty lub zacinać się.

Ważny komunikat dotyczący aparatu

Jeśli po przejściu do obszaru Ustawienia > Ogólne > To urządzenie pojawia się ten komunikat, oznacza to, że nie można zweryfikować aparatu telefonu iPhone. Ten komunikat dotyczy telefonów iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max i iPhone 12 mini.

To powiadomienie nie wpływa na możliwość korzystania z telefonu iPhone ani dostęp do aparatu.

To nie pierwszy raz, kiedy Apple wprowadza ostrzeżenia dotyczące napraw „iPhone’a” przy użyciu nieoryginalnych części. Istnieją podobne ostrzeżenia, które pojawiają się, gdy niezweryfikowany wyświetlacz jest używany do naprawy lub gdy stacja naprawcza używa nieoryginalnej baterii iPhone’a.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej