Netflix testuje funkcjonalność dźwięku 3D dla AirPods Pro i AirPods Max

przez Eryk

Netflix pracuje nad obsługą dźwięku 3D (dźwięku przestrzennego) w AirPods Pro i AirPods Max, zgodnie z informacjami od naszych francuskich kolegów z iPhoneSoft.

Jesienią ubiegłego roku AirPods Pro otrzymały aktualizację oprogramowania, która wprowadziła funkcję „Spital Audio”. Apple oficjalnie mówi teraz o dźwięku 3D. AirPods Max obsługują tę funkcję od samego początku sprzedaży.

AirPods Pro i AirPods Max: Netflix testuje dźwięk 3D

Dźwięk 3D z dynamicznym śledzeniem głowy zapewnia doskonały dźwięk w filmach i programach telewizyjnych, zapewniając wrażenie przestrzenne, jak w kinie. Oczywiście dźwięk 3D musi być obsługiwany przez aplikacje. Netflix powinien popracować nad obsługą tej funkcji. IPhoneSoft odnosi się do nieokreślonego pracownika Netflix z USA. Mówi się, że informacje zostały potwierdzone przez inne źródło. Wiosną w serwisie Netflix będzie dostępny „mały katalog” treści, który obsługuje dźwięk 3D w AirPods Pro i AirPods Max.

Dźwięk 3D zapewnia użytkownikom wrażenia jak w kinie. Dźwięk przestrzenny wykorzystuje żyroskop i akcelerometr w AirPods Pro i AirPods Max do śledzenia ruchu głowy i pozycji iPhone’a, porównywania danych ruchu i ponownego mapowania pola dźwiękowego.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej