Parallels Desktop 16.5 dostaje wsparcie dla komputerów Mac z procesorami Apple M1

przez Eryk

Parallels udostępnił Parallels Desktop 16.5 dla komputerów Mac. Bardzo oczekiwana aktualizacja przynosi teraz pełne natywne wsparcie dla komputerów Mac z procesorami Apple M1 i Intel.

Parallels Desktop 16.5 dodaje wsparcie dla komputerów Mac M1

Parallels ogłosił dziś, że Parallels Desktop 16.5 dla Mac jest już dostępny do pobrania. Komputery Mac M1 i Intel są obsługiwane w równym stopniu. Oznacza to, że użytkownicy komputerów M1 Mac mogą już korzystać z systemu Windows 10 on ARM Insider Preview i jego aplikacji na komputerach Apple M1 Mac.

Parallels Desktop 16.5 ustanawia nowy standard dla bezproblemowego korzystania z systemu Windows-on-Mac. Dodaje również obsługę M1 dla najpopularniejszych dystrybucji Linuksa opartych na architekturze ARM. Oddzielne aplikacje Parallels Access oraz właśnie przeprojektowany i uproszczony Parallels Toolbox, dołączane bezpłatnie do subskrypcji Parallels Desktop, oferują teraz także natywne wsparcie dla komputerów Mac M1.

Ponad 100 000 użytkowników komputerów M1 Mac przetestowało wersję Technical Preview programu Parallels Desktop 16.5 dla M1 Mac. Uruchomiono na nich system Microsoft Windows 10 on ARM Insider Preview, a także dziesiątki tysięcy różnych aplikacji Windows opartych na procesorach Intel – w tym Microsoft Office for Windows, Microsoft Visual Studio, SQL Server, Microsoft PowerBI i MetaTrader.

W tym kontekście szczególnie interesujące są zalety komputera Mac z procesorem M1 w porównaniu z komputerem Mac z procesorem Intel. Zastosowane w Parallels Desktop 16.5 for Mac podejście do wirtualizacji pozwala użytkownikom wykorzystać wzrost wydajności procesora M1 firmy Apple: Aplikacje działają szybciej i wydajniej. Zaobserwowane ulepszenia wydajności obejmują:

  • Nawet o 250 procent mniejsze zużycie energii: Na komputerze Mac z procesorem Apple M1 program Parallels Desktop 16.5 zużywa 2,5 raza mniej energii niż MacBook Air z procesorem Intel 2020.
  • Do 60 procent lepsza wydajność DirectX 11: Parallels Desktop 16.5 na komputerze Mac z procesorem M1 zapewnia do 60 procent lepszą wydajność DirectX 11 niż na MacBooku Pro z procesorem Intel i procesorem graficznym Radeon Pro 555X.
  • Nawet o 30 procent wyższa wydajność maszyny wirtualnej Windows: Maszyna wirtualna (VM) Windows 10 on ARM Insider Preview z Parallels Desktop 16.5 na komputerze Mac M1 działa nawet o 30 procent lepiej niż maszyna wirtualna Windows 10 na MacBooku Pro z procesorem Intel Core i9.

Wszystkie edycje Parallels Desktop 16.5 (Standard Edition, Pro Edition i Business Edition) obsługują komputery Mac z procesorami M1 i Intel. Potencjalni klienci mogą je nabyć online pod adresem parallels.com/desktop (dostępne również jako bezpłatne, 14-dniowe, w pełni funkcjonalne wersje próbne) lub w sklepach detalicznych i internetowych na całym świecie. Subskrypcje Parallels Desktop obejmują bezpłatne, jednoczesne subskrypcje programu Parallels Access oraz przeprojektowanego i uproszczonego Parallels Toolbox dla komputerów Mac i Windows, dostępnych również oddzielnie w ramach bezpłatnych wersji próbnych i subskrypcji na stronie parallels.com.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej