Proces konfiguracji iPhone’a w Rosji zawiera teraz listę sugerowanych aplikacji

przez Eryk

Apple zgodził się pozwolić Rosji, aby pokazać użytkownikom iPhone’a w kraju zatwierdzone przez rząd, sugerowane aplikacje. Rosyjscy użytkownicy widzą listę sugestii aplikacji podczas konfigurowania nowego urządzenia.

iPhone'a

Proces konfiguracji iPhone’a

Jak zauważył Khaos Tian na Twitterze, rosyjscy użytkownicy zobaczą sekcję App Store zawierającą aplikacje takie jak Yandex Browser, Yandex Maps, ICQ, VK i inne podczas procesu uruchamiania iPhone’a.

Po przejściu przez standardowe procedury konfiguracji iPhone’a, takie jak ustawienie trybu jasnego/ciemnego, włączenie True Tone i dostosowanie Display Zoom, rosyjscy użytkownicy są kierowani do listy aplikacji, które mogą wybrać do pobrania. Pobieranie aplikacji jest opcjonalne i nie jest wymagane, a aplikacje nie są instalowane automatycznie.

Firma Apple zgodziła się wyświetlić listę aplikacji, aby spełnić wymogi prawa ustanowionego przez rosyjskie Ministerstwo Spraw Cyfrowych. Prawo wymaga, aby oprogramowanie było preinstalowane na wszystkich urządzeniach sprzedawanych w Rosji, w tym smartfonach, tabletach, komputerach stacjonarnych i telewizorach inteligentnych.

Apple powiedział w dniu 16 marca, że sugestie aplikacji będą dostarczane od 1 kwietnia, a oprócz aplikacji wymienionych podczas konfiguracji, Apple może również dodać nową sekcję w App Store, który jest przeznaczony do promowania rosyjskich aplikacji.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej