iOS 15.5, iPadOS 15.5, watchOS 8.6 i macOS 12.4 w wersji RC zostały udostępnione

przez Eryk
0 komentarzy

Apple opublikowało pierwsze wersje RC systemów iOS 15.5, iPadOS 15.5, watchOS 8.6, tvOS 15.5 i macOS Monterey 12.4. Jeśli nie zostaną znalezione żadne błędy, opublikowane zostaną ostateczne wersje.

Opublikowano wersję „release candidate” przyszłych wersji systemów iOS 15.5, iPadOS 15.5, watchOS 8.6 i macOS Monterey 12.4 oraz tvOS 15.5.

iOS 15.5, iPadOS 15.5, watchOS 8.6 i macOS 12.4

iOS 15.5, iPadOS 15.5, watchOS 8.6 i macOS 12.4 dostępne

Jak zwykle nie wiadomo, kiedy zostaną wydane ostateczne wersje, a także zależy od tego, czy Apple nadal będzie otrzymywać wiele błędów od programistów i użytkowników, czy też nie. Kandydat do wydania powinien być jednak wolny od błędów.

W systemie iOS 15.5 firma Apple położyła nacisk na staranny dalszy rozwój aplikacji Wallet i wprowadziła nowe przyciski „żądania” i „wysyłania” Apple Cash w aplikacji Wallet. Karta kredytowa Apple Card, która nie jest jeszcze dostępna w Polsce, nazywa się teraz w aplikacji „Titan Card”, a Apple Pay została przemianowana na Apple Cash w aplikacji Wiadomości. Karta iTunes Pass jest teraz nazywana „kartą konta Apple” w aplikacji Wallet. Dzięki temu użytkownik może sfinalizować zakup za pomocą Apple Pay, bez konieczności pokazywania kodu QR podczas zakupów w Apple Store.

Oprogramowanie głośnika HomePod ma zostać ulepszone

Apple zmodyfikowało oprogramowanie głośnika HomePod, aby pokazywało siłę odbioru sygnału Wi-Fi przez głośnik HomePod. Osoby, które przejdą na system iPadOS 15.5 Beta i będą chciały korzystać z funkcji uniwersalnego sterowania, muszą przełączyć także inne urządzenia na system Beta – w przeciwnym razie udostępnianie myszy i klawiatury lub touchpada nie będzie działać. Ponadto firma Apple rozbudowuje interfejs „SportsKit” i w ten sposób przygotowuje zapowiedzianą w marcu aplikację telewizyjną „Friday Night Baseball”, która będzie mogła wyświetlać różne wyniki sportowe.

Jeśli chcesz, możesz zainstalować system iOS 15.5 RC 1 lub jego odpowiednik dla iPada z profilem deweloperskim – jak zawsze działa to w trybie over-the-air.

Użytkownicy powinni jednak zwrócić uwagę na jedną dość istotną wskazówkę: Jeśli potrzebujesz uniwersalnego sterowania z iOS 15.4 i macOS 12.4, nie powinieneś po prostu instalować bety. Aplikacja Sterowanie uniwersalne działa tylko wtedy, gdy na wszystkich urządzeniach jest zainstalowana najnowsza wersja beta.

Apple najwyraźniej chce także włączyć muzykę klasyczną do usługi Apple Music. Integracja może jednak przebiegać inaczej niż oczekiwano. W wersji beta znajduje się odniesienie do „Apple Classical” – nie jest to jednak kategoria aplikacji muzycznej, lecz odniesienie do osobnej aplikacji. W jednym wierszu kodu jest napisane „Otwórz w Apple Classical”, a w innym „nowa aplikacja stworzona z myślą o muzyce klasycznej”. Podstawą rozszerzenia jest „Primephonic”. Jest to usługa, którą firma Apple przejęła w sierpniu 2021 roku i która specjalizuje się w strumieniowym przesyłaniu muzyki klasycznej. Wraz z wersją beta pojawiły się pierwsze informacje na temat wykorzystania przez Apple zakupionych praw.

Chętni mogą zainstalować system macOS 12.4 Beta 4 jako deweloperski za pośrednictwem aktualizacji over-the-air, jeśli na wybranym komputerze Mac zainstalowano odpowiedni profil deweloperski.

Nowości w systemie macOS 12.4 nie są jeszcze znane. Niejasne są również zmiany w systemach watchOS 8.6 i tvOS 15.5.

Przed instalacją należy koniecznie utworzyć kopię zapasową systemu.

Jeśli znajdziecie coś nowego, napiszcie o tym w komentarzach, jesteśmy bardzo ciekawi waszych odkryć.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej