WWDC 2022 odbędzie się w dniach 6-10 czerwca

przez Eryk

Apple Worldwide Developers Conference odbędzie się w formacie cyfrowym w 2022 r. i ponownie skupi się na systemach operacyjnych i społeczności programistów.

Apple oficjalnie zapowiedziała tegoroczną konferencję dla deweloperów WWDC. Zgodnie z zapowiedzią konferencja odbędzie się w dniach 6-10 czerwca, a firma po raz kolejny stawia na wydarzenie o charakterze czysto cyfrowym, aby wesprzeć jak największą liczbę deweloperów w ich pracy.

WWDC 2022
WWDC 2022 (zdjecie: apple.com)

WWDC 2022 odbędzie się w dniach 6-10 czerwca

Firma Apple obiecuje także, że dzięki większej liczbie sesji informacyjnych, najnowocześniejszym laboratoriom edukacyjnym, cyfrowym poczekalniom umożliwiającym interakcję z uczestnikami oraz bardziej lokalnym treściom WWDC22 stanie się prawdziwie globalnym wydarzeniem.

Wydarzenie rozpocznie się 6 czerwca uroczystym przemówieniem, podczas którego – jak zapowiada firma Apple – zaprezentowane zostaną „najnowsze innowacje w systemach iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS”. W skrócie, gigant technologiczny pokaże iOS 16, macOS 13 i inne nowe systemy operacyjne. Następnie ponownie odbędzie się prezentacja „Państwa Związkowego”. Na obie prezentacje zostanie zaproszona ograniczona liczba programistów i studentów. Więcej informacji zostanie udostępnionych wkrótce.

Apple ponownie organizuje konkurs Swift Student Challenge

Już trzeci rok z rzędu firma Apple wspiera uczniów, którzy lubią programować, organizując konkurs Swift Student Challenge. Swift Playgrounds to rewolucyjna aplikacja na iPada i Maca, dzięki której nauka języka programowania Swift staje się interaktywna i przyjemna.

W tegorocznej edycji konkursu uczniowie z całego świata są proszeni o stworzenie projektu aplikacji Swift Playgrounds na wybrany przez siebie temat i przesłanie swoich prac do 25 kwietnia. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową Swift Student Challenge.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej