Wymiana wyświetlacza w iPhone 13 będzie znów możliwa

przez Eryk
0 komentarzy

Apple skutecznie zmienił naprawę wyświetlacza iPhone 13 za pomocą sztuczki oprogramowania, ponieważ Face ID wtedy już nie działa. Teraz firma wycofuje się z tej decyzji.

Wymiana wyświetlacza w iPhone 13
zdjęcie: ifixit

Wymiana wyświetlacza w iPhone 13

Face ID nie działa już po naprawie ekranu iPhone’a 13 wykonanej przez firmę zewnętrzną. Oczywiście dotyczy to również modeli Mini i Pro. Już wcześniej pojawiały się informacje, że Face ID nie działa już po wymianie wyświetlacza. Oznacza to obecnie, że naprawa może być wykonywana tylko w serwisach Apple lub autoryzowanych punktach napraw.

Wywołało to burzę protestów, ponieważ oznaczałoby to, że działalność firm świadczących usługi naprawcze nie mogls dokonac naprawy. Do tej pory głównym przedmiotem działalności zaradnych serwisów naprawczych była naprawa zepsutych iPhone’ów.

Apple postanowił teraz zmienić swoją politykę i powiedział The Verge, że aktualizacja oprogramowania usunie blokadę sprzętową. Następnie można ponownie przeprowadzić naprawę wyświetlacza bez wyłączania Face ID.

Co się stało:

Apple wbudował mikrokontroler do serii iPhone 13, który sprzęgał wyświetlacz i iPhone’a. W przypadku wymiany trzeba było użyć narzędzia programowego od Apple, aby nauczyć nowy wyświetlacz. Niezależne warsztaty nie posiadają tego oprogramowania. Nie wiadomo, kiedy aktualizacja oprogramowania zostanie udostępniona.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.