Apple dodaje ładowarki USB-C 20 W przy zakupie nowego iPada Pro

Wygląda na to, że Apple rozpoczął dodawanie nowego zasilacza USB-C o mocy 20 W w pudełku z niedawno wyprodukowanymi modelami iPada Pro. Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła ten zasilacz USB-C o mocy 20 W wraz z iPhonem 12 w zeszłym miesiącu i zastępuje on wcześniej sprzedawaną ładowarkę USB-C o mocy 18 W.

Ta zmiana została po raz pierwszy zauważona w Reddit, a wielu użytkowników potwierdziło, że ich niedawno zakupiony iPad Pro zawierał zasilacz 20 W, a nie 18 W. Jest to mała, ale znacząca zmiana dla kupujących iPada Pro.

Nowa technologia MagSafe dla iPhone’a 12 wymaga zasilacza USB-C o mocy 20 W, aby ładować z pełną mocą 15 W. Wcześniej sprzedawany zasilacz 18 W zapewnia tylko 13 W mocy dzięki MagSafe.

Co więcej, Apple prawdopodobnie zaprzestał produkcji adaptera USB-C 18 W, więc z perspektywy dostaw zmiana iPada Pro na nowy adapter 20 W. ma sens.

Co ciekawe, sklep internetowy Apple nadal wskazuje, że iPad Pro jest dostarczany z zasilaczem USB-C o mocy 18 W w pudełku. Ze wzgledu na to bo w magazynie nadal znajdują się modele iPada Pro, które zostały wyprodukowane przed wprowadzeniem zasilacza 20 W, więc nie każdy sprzedawany dziś iPad Pro musi koniecznie zawierać nowy adapter.

Czy niedawno kupiłeś nowy iPad Pro 2020? Czy zawierał zasilacz 20 W w pudełku? Dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło: 9To5Mac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *