Apple ostrzega przed problemami z dostawami iPadów i Maców w drugiej połowie 2021 r.

przez Eryk

Apple ogłosił rekordowe zyski za Q2 2021, ale firma ostrzega również o brakach w dostawach wpływających na linię Mac i iPad. Podczas kwartalnej konferencji zarobków, CEO Tim Cook powiedział analitykom, że Apple nie miał żadnych ograniczeń w dostawach w Q2, ale to może się zmienić w trzecim kwartale.

Globalny niedobór półprzewodników dotyka teraz także Apple

Niedobór mikrochipów paraliżuje część światowego przemysłu elektronicznego. Apple, jako jeden z największych nabywców materiałów półprzewodnikowych, dzięki swojej wielkości i sile rynkowej jest w stanie wykupić dostępne moce produkcyjne i kontynuować produkcję kluczowych produktów – przynajmniej do tej pory.

Jak wyjaśnia Tim Cook, spodziewane braki w dostawach dotkną przede wszystkim linię komputerów Mac i iPadów w trzecim kwartale roku. Apple w dużej mierze udało się zabezpieczyć niezbędną produkcję chipów 5nm, ale problem leży w produkcji innych komponentów. Na przykład, Cook mówi, że tak zwane „Legacy Nodes” są największym problemem z niedoborów, i to jest trudne dla Apple przewidzieć wpływ, ponieważ istnieje tak wielu graczy zaangażowanych. „Mamy dobry uchwyt na nasze zapotrzebowanie, ale co robią wszyscy inni, nie wiem. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, mogę to powiedzieć” – dodał.

Wcześniej, Apple CFO Luca Maestri stwierdził, że gigant technologiczny z Cupertino już widzi skutki braków w dostawach. Maestri sugeruje również, że braki w dostawach są jednym z powodów, dla których Apple spodziewa się dużych sezonowych spadków przychodów w czerwcu.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej