Apple rozpoczyna wysyłanie iPhonów z „rootem” członkom programu Security Research Device

Na początku tego roku firma Apple uruchomiła nowy program o nazwie Apple Security Research Device Program, aby pomóc znaleźć luki w zabezpieczeniach systemu iOS, a także w ich urządzeniach. Uczestnicy mogą ubiegać się o specjalny sprzęt od czerwca, a teraz firma w końcu wysyła te „zrootowane” iPhone’y do tych, którzy zostali zaakceptowani.

Powołując się na własne źródła, MacRumors twierdzi, że pierwsi uczestnicy, którzy zastosowali program, zostali dziś powiadomieni o zmodyfikowanym iPhonie. Według Apple urządzenia te zostały już wysłane i powinny zostać dostarczone uczestnikom w ciągu najbliższych kilku dni.

Apple rozpoczyna wysyłanie iPhonów z „rootem” członkom programu Security Research Device

Zmodyfikowany iPhone ma domyślnie włączony dostęp do roota, który jest podobny do tego, co robi proces jailbreak. Pozwala to na łatwiejszą analizę rdzenia systemu operacyjnego bez polegania na nieautoryzowanych modyfikacjach stron trzecich.

Urządzenie Security Research Device (SRD) jest przeznaczone do użytku w kontrolowanym środowisku wyłącznie do badań bezpieczeństwa. Dostęp do Shell jest dostępny i będziesz mógł uruchamiać dowolne narzędzia i wybierać uprawnienia. W przeciwnym razie SRD zachowuje się jak najbliżej standardowego iPhone’a, aby być reprezentatywnym celem badań.

Apple twierdzi, że zmodyfikowane iPhone’y są wypożyczane i muszą zostać zwrócone firmie po 12 miesiącach, jeśli deweloper zdecyduje się nie odnawiać swojego udziału w programie. Wszelkie znalezione luki w zabezpieczeniach należy zgłosić firmie Apple, która zapewni nagrody w ramach Apple Security Bounty.

Uczestnicy mogą sprawdzić witrynę Apple Developer, aby uzyskać więcej informacji na temat wymagań, jakie należy spełnić, aby zgłosić się do programu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *