BlastDoor na iOS 14, Apple wprowadza nowy system bezpieczeństwa aby wzmocnić integralność iMessage

przez Eryk

iOS 14 z kilkoma świetnymi nowymi funkcjami dla iMessage, w tym więcej opcji rozmów grupowych, odpowiedzi wbudowanych i nie tylko. Jest jednak również ważna zmiana w iMessage, o której Apple do tej pory nie wspominało. Firma przyjęła nowy system bezpieczeństwa o nazwie „BlastDoor”, który jest w zasadzie trybem sandbox, który chroni aplikację Wiadomości przed resztą systemu iOS.

zdjecie: apple

BlastDoor na iOS 14, Apple wprowadza nowy system bezpieczeństwa

Jak donosi ZDNet, ta nowa funkcja zabezpieczeń systemu iOS 14 została odkryta przez Samuela Großa, badacza bezpieczeństwa współpracującego z Google Project Zero. Wszystkie aplikacje na iOS działają już domyślnie w trybie piaskownicy, ale BlastDoor dodaje dodatkową warstwę ochrony do iMessage.

Według badacza bezpieczeństwa, iMessage był w przeszłości celem wielu ataków, ponieważ kilku badaczy wskazało, że usługa przesyłania wiadomości Apple „słabo radziła sobie z oczyszczaniem przychodzących danych użytkownika”. Te exploity pozwoliły hakerom przejąć kontrolę nad iPhonem, po prostu wysyłając wiadomość tekstową lub zdjęcie do urządzenia.

Groß powiedział w raporcie, że uważa, że Apple w końcu zdecydował się wysłuchać opinii społeczności, aby poprawić bezpieczeństwo iMessage, co zaowocowało wdrożeniem BlastDoor w iOS 14. „Wspaniale jest widzieć, jak Apple odkłada zasoby na tego rodzaju duże refaktoryzacje mające na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników”- powiedział badacz.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej