Firefox 103 zawiera zwiększenie wydajności dla komputerów Mac z wyświetlaczami 120Hz+

przez Eryk
0 komentarzy

Mozilla wydała nową wersję Firefox, która obiecuje lepszą wydajność przeglądania na wyświetlaczach działających z częstotliwością 120 Hz i wyższą częstotliwość odświeżania, co powinno spodobać się właścicielom 14-calowych i 16-calowych modeli MacBook Pro z wyświetlaczami ProMotion.

Firefox 103

Firefox 103 zawiera zwiększenie wydajności dla komputerów Mac z wyświetlaczami 120Hz+

Wprowadzone na rynek w październiku ubiegłego roku przeprojektowane modele MacBooka Pro firmy Apple z chipami M1 Pro M1 Max są wyposażone w wyświetlacze Liquid Retina XDR z technologią ProMotion zapewniającą adaptacyjne częstotliwości odświeżania w zakresie od 24 Hz do 120 Hz.

Podczas przeglądania statycznej strony internetowej, która nie wymaga wysokiej częstotliwości odświeżania, wyświetlacz MacBooka Pro przyjmuje niższą częstotliwość odświeżania, aby zachować żywotność baterii, ale podczas grania, przewijania lub wykonywania innych czynności, w których wyższa częstotliwość odświeżania spowoduje płynniejszą zawartość.

Zgodnie z informacjami o wydaniu Mozilli, najnowsza aktualizacja Firefox 103 zapewnia lepszą wydajność wyświetlaczy zdolnych do odświeżania powyżej 120 Hz, co sugeruje, że skorzystają na tym 14-calowe i 16-calowe komputery Mac z ProMotion.

Oprócz powyższego, Firefox 103 oferuje również lepszą responsywność na macOS w okresach dużego obciążenia procesora, co osiąga poprzez przejście na nowoczesne API blokady, zgodnie z informacjami o wydaniu.

Nowością w tej aktualizacji jest również możliwość zmiany rozmiaru czcionki napisów bezpośrednio z okna Picture-in-Picture, a także obsługa napisów na platformach takich jak Funimation, Dailymotion, Tubi, Hotstar i SonyLIV.

W innych poprawkach wymagane pola w plikach PDF są teraz podświetlane, a także istnieje wiele błędów i luk w zabezpieczeniach, które również zostały naprawione. Firefox 103 dla macOS jest już dostępny na stronie Mozilla, gdzie użytkownicy mogą znaleźć pełną listę zmian.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.