iPhone 13 Pro: Aplikacje innych firm muszą być przystosowane do 120Hz

Wyświetlacz ProMotion 120 Hz w iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max to jedna z największych innowacji w obecnej generacji iPhone'ów. Według Apple, wszystkie aplikacje mogą uzyskać dostęp do pełnych funkcji ProMotion, ale deweloperzy muszą najpierw zaktualizować swój skrypt. Firma zidentyfikowała także błąd w Core Animation API, który może prowadzić do ograniczenia częstotliwości odświeżania.

przez Eryk

W piątek deweloperzy zgłosili problem w systemie iOS 15 na telefonie iPhone 13 Pro (Max), który ogranicza animacje niektórych aplikacji firm trzecich do 60 Hz. Modele Pro to pierwsze iPhone’y, w których zastosowano opracowaną przez Apple technologię ProMotion.

iPhone 13 Pro: Aplikacje innych firm muszą być przystosowane do 120Hz
iPhone 13 Pro (zdjęcie: apple.pl)

iPhone 13 Pro: Aplikacje innych firm muszą być przystosowane do 120Hz


Nowe ekrany umożliwiają zmienną częstotliwość odświeżania do 120 Hz. Apple potwierdził MacRumors, że wszyscy deweloperzy mogą korzystać z dynamicznych i zwiększonych częstotliwości odświeżania na iPhone 13 Pro (Max), ale jest jedno ograniczenie.

Firma zaznacza, że iOS zwiększa liczbę klatek na sekundę tylko dla standardowych animacji interfejsu użytkownika automatycznie i bez ingerencji deweloperów. W praktyce oznacza to, że niektóre akcje, takie jak przewijanie, są obecnie renderowane z częstotliwością 120 Hz, podczas gdy inne animacje aplikacji wymagają dostosowania kodu.

Twórcy aplikacji, którzy chcą mieć pełny dostęp do ProMotion dla swoich aplikacji, będą musieli dodać wpis w pliku plist, aby zadeklarować, że ich aplikacja wymaga dostępnej wyższej częstotliwości odświeżania. Oddzielne oświadczenie pomaga oszczędzać baterię iPhone’a. Ma to na celu zapewnienie, że system udostępnia zasoby tylko tym aplikacjom, które faktycznie korzystają z wyższej częstotliwości odświeżania.

Apple zidentyfikowało również problem z animacjami tworzonymi za pomocą Core Animation. Błąd ten może prowadzić do problemów z liczbą klatek na sekundę. Core Animation to API wizualizacji danych do tworzenia animowanych interfejsów użytkownika. Poprawka do tego problemu jest planowana w przyszłej aktualizacji oprogramowania, ale do tego czasu niektóre animacje oparte na Core Animation firmy Apple mogą być ograniczone do 60 Hz.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej