iPhone nie odblokowuje Apple Watch po aktualizacji do iOS 14.7

przez Eryk

Jeśli okaże się, że twój iPhone nie odblokowuje Apple Watch po aktualizacji do iOS 14.7, to nie jesteś sam. Apple przyznał, że w najnowszym publicznym wydaniu systemu iOS pojawił się błąd, który dotyka iPhone’ów z Touch ID zamiast Face ID …

iPhone nie odblokowuje Apple Watch po aktualizacji do iOS 14.7
Apple Watch

Apple Watch automatycznie blokuje się po zdjęciu go z nadgarstka, co jest ważnym środkiem bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę, że można go używać do dokonywania płatności zbliżeniowych bez uwierzytelniania, a także uzyskiwania dostępu do danych osobowych w aplikacjach.

Gdy po raz pierwszy założysz zegarek, możesz go odblokować na dwa sposoby: Wprowadź swój kod dostępu na zegarku lub odblokuj iPhone’a. To drugie rozwiązanie jest często łatwiejsze, więc wiele osób decyduje się właśnie na nie.

iPhone nie odblokowuje Twojego Apple Watch?

Jeśli masz starszy model iPhone’a z Touch ID, błąd uniemożliwia jego działanie. Apple potwierdza ten problem w nowym dokumencie wsparcia.

Jeśli wystąpi ten problem, wpisz kod bezpośrednio na zegarku Apple Watch w celu odblokowania go. Czynność tę trzeba wykonać tylko raz, o ile nie zdejmiesz zegarka Apple Watch z nadgarstka. Jeśli nie pamiętasz kodu, musisz wyzerować zegarek Apple Watch.

Ten błąd zostanie naprawiony w nadchodzącym uaktualnieniu oprogramowania.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej