M1 Mac czas pracy na baterii zadziwił nawet Apple

przez Eryk

Niesamowity czas pracy na baterii MacBooka Pro z układem M1 zaskoczył nawet Apple: w wywiadzie szef marketingu firmy wyjaśnia, jak bardzo byli zaskoczeni, gdy pojawiły się informacje o długim czasie pracy nowego modelu. W rzeczywistości moc komputerów z M1 jest jedną z ich najbardziej wyróżniających się cech.

M1 Mac czas pracy na baterii zadziwił nawet Apple
M1 Mac

M1 Mac oferuje znacznie dłuższy czas pracy na baterii

MacBooki z układem M1 działają bardzo długo na jednym ładowaniu. Apple od lat podaje stosunkowo dokładne dane dotyczące żywotności baterii w swoich modelach komputerów Mac, ale tak naprawdę nie wierzyli we własne przewidywania, ujawnia Bob Borchers w wywiadzie dla magazynu sprzętowego Tom’s Guide. W swojej recenzji redaktorzy chwalili MacBooka Pro za niesamowity czas pracy na baterii.

Apple było również zaskoczone, że własna specyfikacja producenta o czasie pracy około 20 godzin została tak prawie spełniona. Kiedy pojawiły się pierwsze urządzenia, wskaźnik poziomu naładowania baterii nie poruszał się przez długie godziny, a oni już obawiali się błędu w wyświetlaniu, jak mówi Bob Borchers.

Ale tak naprawdę Apple już od dawna przygotowywało się do znacznie lepszej wydajności energetycznej w nowych komputerach. Celem było upewnienie się, że aplikacje X86 z ery Intela na komputerach Mac będą działać płynnie na nowych aplikacjach Apple Silicon i nie spowodują ani skrócenia czasu działania, ani spadku wydajności.

Tak jak maszyny z Apple Silicon przekonują pod względem energooszczędności, tak Mac nadal nie jest poszukiwanym adresem pod jednym względem: Gaming. Przez lata platforma Mac nie była atrakcyjna dla studiów gier, również ze względu na często dość przeciętne wyposażenie maszyn w CPU i GPU. To może się zmienić, menedżerowie Apple ujawniają w wywiadzie.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej