Rozbiórka Apple Watch Series 7: duże zmiany w wyświetlaczu, mała aktualizacja baterii

Tym razem specjalista od napraw iFixit rozebrał Apple Watch 7 na części z pomocą byłych programistów Apple. Teraz pokażemy Wam, co ujawnia nowy teardown.

przez Eryk
0 komentarzy

Wielkich niespodzianek nie należało się spodziewać. W ostatnich latach Apple Watch był konsekwentnie rozwijany dalej, ale nie było większych skoków. Teraz iFixit zdołał przyjrzeć się bliżej sprzętowi i porównać Serię 7 z Serią 6. Apple zapowiedziało większy wyświetlacz dla nowej generacji – i ta zmiana jest w zasadzie najbardziej zauważalna. 

Rozbiórka Apple Watch Series 7
Nowa Seria 7 (po lewej) 45 mm vs „Stara” Seria 6 (po prawej) 44 mm (zdjęcie: iFixit)

Nowa konstrukcja

Zgodnie z oczekiwaniami, większy wyświetlacz w Series 7 jest najważniejszą innowacją w tym roku. Według iFixit, Apple użył on-cell panele dotykowe dla tego, integrując czujnik dotykowy i warstwy OLED, aby zmniejszyć grubość i złożoność produkcji. Technologia ta nie tylko pozwala zaoszczędzić miejsce, ale także umożliwia firmie Apple zastosowanie jednego elastycznego przewodu do przesyłania danych dotykowych i wyświetlacza. Jest to znacząca zmiana w stosunku do dwuprzewodowego układu stosowanego w poprzednich konstrukcjach zegarków.

Nawiasem mówiąc, iFixit uważa, że właśnie ta zmiana najprawdopodobniej doprowadziła do opóźnień w produkcji. Plotki prowadzące do ogłoszenia Apple Watch 7 we wrześniu wskazywały, że partnerzy produkcyjni mieli znaczące problemy z wyświetlaczem, które opóźniły masową produkcję do połowy września.

Bateria w Apple Watch 7

Model 45-mm ma baterię o pojemności 1,189 watogodzin, która jest o 1,6 procent większa niż 1,17-wh bateria zastosowana w 2020 roku w 44-mm Apple Watch Series 6. Wersja 41 mm posiada baterię o pojemności 1,094 Wh, co stanowi wzrost o 6,8 procent w stosunku do baterii o pojemności 1,024 Wh zastosowanej w zegarku 2020 40 mm.

Chociaż baterie są fizycznie większe, zmiany są mało prawdopodobne, aby przełożyć się na znaczny wzrost czasu pracy, ze względu na większe i jaśniejsze wyświetlacze Series 7, powiedział iFixit.

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

Rozbiórka Apple Watch Series 7

Aby uzyskać bliższe spojrzenie na zmiany, zegarek został również prześwietlony. iFixit zauważył, że Apple wykorzystuje projekt baterii z metalową obudową dla modelu 41mm.

Zdjęcie rentgenowskie 45 mm Apple Watch Series 7, fot. Creative Electron
Zdjęcie rentgenowskie 45 mm Apple Watch Series 7, fot. Creative Electron

Ogólnie rzecz biorąc, iFixit ocenił naprawialność Apple Watch 7 na sześć z dziesięciu Punktów, wskazując na modułową konstrukcję urządzenia i stosunkowo łatwy dostęp do wyświetlacza i baterii – co jest dobrą wiadomością.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.