Spotify w wersji beta zostało zoptymalizowane dla Mac M1

przez Eryk

Spotify udostępniło nową betę swojego oprogramowania dla komputerów Mac. Po raz pierwszy został on w pełni zoptymalizowany pod kątem modeli M1 Mac. Serwis streamingowy zbiera opinie od testerów i zaznacza, że ze względu na status beta oprogramowania, w trakcie użytkowania mogą jeszcze pojawić się nieoczekiwane błędy.

Kolejna aplikacja jest bliska przystosowania do nowej platformy Apple Silicon na Macu. Spotify będzie optymalizowało swoją aplikację dla Maca pod kątem nowych procesorów. Jak ogłosił dziś serwis streamingowy, dostępna jest już w tym celu nowa beta, którą można pobrać z odpowiedniej strony serwisu muzycznego.

Spotify
logo Spotify

Spotify zostało zoptymalizowane dla Mac M1

Ta beta jest pierwszą wersją Spotify dla komputerów Mac, która została w pełni zoptymalizowana pod kątem nowego M1 i platformy Apple Silicon, jak twierdzi firma. Użytkownicy Spotify prosili o wersję Spotify zoptymalizowaną pod kątem M1 od czasu, gdy w zeszłym roku pojawił się pierwszy Mac z M1.

Płynna kompatybilność starszych aplikacji


Jeśli aplikacja nie jest jeszcze zoptymalizowana dla Apple Silicon i procesorów opartych na architekturze ARM, warstwa kompatybilności od Apple wkracza do akcji. W nawiązaniu do wcześniejszej przygody z przejściem z procesorów Power na układy Intela, Apple nazwało ten moduł Rosetta 2 i zazwyczaj działa on świetnie. Większość aplikacji uruchamianych na Apple Silicon Mac z pomocą Rosetta 2 działa płynnie i szybko, jednak istnieją zalety posiadania zoptymalizowanej aplikacji. Jednym z nich jest radykalne skrócenie czasu uruchamiania: aplikacje M1 uruchamiają się podobnie szybko jak aplikacje iPhone’a, co zostało pokazane np. w przypadku aplikacji pakietu Microsoft Office, gdy zostały one po raz pierwszy zoptymalizowane dla Apple Silicon.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej