white pen on white table

Apple Pencil: patent opisuje nową generację z różnymi rodzajami czujników

przez Eryk

Patent firmy Apple opisuje nowy Apple Pencil, który może mieć nowe funkcje. Ma to być możliwe dzięki różnego rodzaju czujnikom. Na przykład Apple Pencil może rozpoznawać kolory, które „przedstawisz” mu w swoim otoczeniu. Wtedy będzie można je bezpośrednio odwzorować cyfrowo. To samo może dotyczyć struktur powierzchniowych.

Apple Pencil

Apple Pencil: nowa generacja z różnymi rodzajami czujników

Nowa wersja Apple Pencil będzie miała wbudowane czujniki koloru i światła. Zgodnie z opisem patentu, Apple Pencil miałby przekazywać dane uzyskane z tych czujników do innych urządzeń – na przykład iPada. Tam dane mogą być bezpośrednio wykorzystane na przykład do rysunków. Apple Pencil ma też sam emitować światło, aby na podstawie odbić, oceniać teksturę powierzchni.

Jeśli ten pomysł wydaje Ci się futurystyczny, to wcale tak nie jest, bo w 2014 roku pojawił się rysik Scribble Pen, który potrafił robić dokładnie to samo. Oczywiście nie wiadomo jeszcze, czy Apple rzeczywiście stworzy produkt na bazie tego patentu. Firmy takie jak producent z Cupertino regularnie zabezpieczają wszelkiego rodzaju patenty, ale nie wdrażają ostatecznie wszystkich pomysłów.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej