Apple Watch może wyświetlać nieprawidłowe odczyty wysokości

przez Eryk

W ostatnich dniach grudnia Niemcy znajdowały się w środku dużej strefy niskiego ciśnienia. Każdy, kto posiada Watch Series 6 lub Apple Watch SE ze zintegrowanym wysokościomierzem, musiał tylko spojrzeć na zegarek, aby potwierdzić tę sytuację pogodową. Ciśnienie powietrza, które zmieniło się pod wpływem pogody, najwyraźniej sprawiło, że aktualna wysokość była wskazywana przez zegar o 200 do 300 metrów za wysoko.

Apple Watch: Obszar niskiego ciśnienia powoduje, że wysokościomierz zbacza z toru


W okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem otrzymaliśmy szereg listów od czytelników na ten temat i musimy przyznać, że początkowo nie byliśmy w stanie sklasyfikować nieprawidłowych wartości. W przeszłości urządzenia działały w dużej mierze poprawnie i po świętach Bożego Narodzenia zaczęły wyświetlać nadmierne wartości.

zdjęcie: iphone-ticker


Spójne rozwiązanie jest teraz dostarczane przez użytkownika na niemieckich forach wsparcia Apple: ciśnienie powietrza osiągnęło stosunkowo niskie wartości w zeszłym tygodniu, które poza tym są mierzone tylko na znacznie wyższych wysokościach. Można to wyraźnie zobaczyć we fragmencie powiązanej tabeli Wikipedii umieszczonej poniżej. Właściciel Apple Watch zaznaczył wartość normalną i wartość w momencie skrajnych nieprawidłowych pomiarów.

Efekt sam w sobie nie jest niczym niezwykłym i jest to standardowe zachowanie wysokościomierzy barometrycznych. Aby zachować dokładność, konieczna byłaby regularna kalibracja do aktualnej wartości ciśnienia powietrza na poziomie morza. Jednak Apple nie zezwala na ręczną kalibrację Apple Watcha.

Prostą opcją pozwalającą uniknąć poważnych zniekształceń byłoby zintegrowane porównanie pomiarów barometrycznych i GPS.
W obecnej formie wysokościomierz w Apple Watch 6 i Apple Watch SE niekoniecznie zachowuje to, co obiecuje producent przy zakupie. Apple reklamuje również aktualne modele zegarków w odniesieniu do precyzyjnego wysokościomierza, który jest zawsze aktywny i dostarcza swoje dane w czasie rzeczywistym.

via iPhone-ticker

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej