BMW przedstawia funkcję CarKey z technologią ultraszerokopasmową

przez Eryk

BMW ogłosiło BMW Digital Key Plus z technologią ultraszerokopasmową do nowego BMW iX. Jako jeden z pionierów w używaniu smartfona jako cyfrowego kluczyka samochodowego od 2018 r., BMW kontynuuje rozwój i dystrybucję klucza cyfrowego BMW z funkcjami dostępnymi już dla użytkowników iPhone’a.

BMW przedstawia funkcję CarKey z technologią ultraszerokopasmową

W ostatnich latach Apple i BMW ściśle ze sobą współpracowały w różnych obszarach. Na przykład BMW było pierwszym dostawcą oferującym Wireless CarPlay i obsługującym Apple CarKey. Obecnie cyfrowy kluczyk samochodowy jest dalej rozwijany.

BMW opracowuje obecnie wygodny i bezpieczny sposób otwierania i uruchamiania samochodu bez konieczności wyjmowania iPhone’a z kieszeni lub nosidełka. Nadchodzący etap rozbudowy usługi oparty jest na technologii ultraszerokopasmowej (UWB), która jest zintegrowana z układem U1 iPhone’a. W całkowicie elektrycznym BMW iX pojawia się BMW Digital Key Plus.

BMW pisze

Dodatkowe funkcje zawarte teraz w BMW Digital Key Plus są możliwe dzięki technologii ultraszerokopasmowej. Jest to cyfrowa technologia radiowa dla bliskiego zasięgu i dużej przepustowości, która charakteryzuje się niezwykle precyzyjną lokalizacją z możliwie największym bezpieczeństwem. Precyzja UWB zapewnia również, że ataki przekaźnikowe, w których sygnał radiowy jest zakłócany lub przechwytywany, nie są możliwe. Apple i BMW ściśle współpracowały z Car Connectivity Consortium (CCC) w celu ustanowienia specyfikacji klucza cyfrowego 3.0 dla UWB, która jest globalnym standardem dla przemysłu motoryzacyjnego.

via macerkopf

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej