iOS 15: Jak zapobiec pozostawieniu klucza z AirTag

przez Eryk

Wraz z iOS 15, watchOS 8, macOS 12 Monterey i iPadOS 15, Apple wprowadza pomysłową funkcję: alerty o rozłączeniu. Twój iPhone zauważa, że zostawiłeś gdzieś urządzenie lub przedmiot i powiadamia Cię o tym. Musisz jednak najpierw włączyć tę funkcję.

iOS 15

iOS 15: Jak zapobiec pozostawieniu klucza z AirTag

Nowe systemy operacyjne znacznie utrudniają zapominanie urządzeń u znajomych, hotelach i innych miejscach. Apple posiada funkcję o nazwie „Powiadom mnie, gdy wychodzisz”. Spowoduje to wysłanie powiadomienia, gdy pozostawisz swoje urządzenie lub AirTag poza domem. Dzięki AirTag, na przykład, od razu zauważysz, że zapomniałeś klucza. Można również określić lokalizacje, które mają być wyłączone z tego alertu. W takim przypadku użytkownik nie otrzyma powiadomienia, jeśli na przykład zostawi iPada w domu. Nowa funkcja powinna być również dostępna dla akcesoriów innych firm. Ale jak to właściwie działa?

iOS 15: Otrzymywanie powiadomień o pozostawieniu urządzenia AirTag lub Apple.

Nie zapomnij już kluczy lub kurtki u znajomych, jeśli są one wyposażone w AirTag. Twój iPhone może Cię o tym powiadomić. Otwórz aplikację Znajdź, Dotknij pozycji Przedmioty, wybierz przedmiot o którym nie chcesz zapomnieć w przyszłości. Wybierz opcję „Powiadamiaj o pozostawieniu”, a następnie przeciągnij suwak w prawo, aby aktywować funkcję.

Tuż poniżej możesz określić jedną lub więcej lokalizacji, dla których chcesz wyłączyć powiadomienia. Może to być Twój adres domowy lub miejsce pracy. Jeśli wybierzesz swoją lokalizację, możesz również zdecydować, czy powiadomienie ma się rozpocząć w małym, średnim czy dużym promieniu. Można również ustawić lokalizację dla wszystkich obiektów i urządzeń. Po dokonaniu ustawień, dotknij „Gotowe”. Jak wspomniano wcześniej, funkcja ta jest również dostępna dla komputerów Mac i iPada. Aby to zrobić, wybierz zakładkę „Urządzenia” i urządzenie, a następnie ponownie wykonaj powyższe instrukcje.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej