Dlaczego ikona baterii iPhone’a jest żółta i co mogę z tym zrobić?

przez Eryk

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Twój iPhone czasem pokazuje żółtą ikonę baterii, a czasem zieloną?

Na to pytanie faktycznie szybko padła odpowiedź. Żółty symbol to wskaźnik trybu oszczędzania energii. Pokażemy jak go wyłączyć i włączyć oraz jak mógł się włączyć.

ikona baterii iPhone'a

Żółta ikona baterii – Znaczenie
Jak już wspomnieliśmy, żółta ikona sygnalizuje tryb oszczędzania energii, który może wydłużyć czas pracy o kilka godzin. Jest to możliwe dzięki temu, że system operacyjny na krótko zawiesza aktualizacje w tle, automatyczne pobieranie poczty i inne funkcje iOS – przynajmniej do czasu, gdy iPhone będzie się ładował.

Używanie trybu niskiego zużycia energii, aby wydłużyć czas pracy baterii w telefonie iPhone lub iPadzie

Często tryb oszczędzania energii aktywuje się, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 20 proc. Jeśli tak się stanie, pojawi się powiadomienie o niskim poziomie naładowania. Jeżeli pomylisz się, może Cię zaskoczyć żółty symbol baterii. Pozostaje on podczas procesu ładowania aż do osiągnięcia około 80 procent naładowania baterii. Alternatywnie można ręcznie wyłączyć tryb oszczędzania energii, jeśli chce się nadal korzystać ze wszystkich funkcji systemu.

Jak wyłączyć tryb oszczędzania energii

Krok 1: Najpierw weź iPhone’a i otwórz aplikację Ustawienia.

Krok 2: Przewiń trochę w dół i dotknij wpisu „Bateria”.

Krok 3: Przesuń suwak obok „tryb niskiego zużycia energii” w lewo, aby go wyłączyć.

Alternatywnie można umieścić tryb oszczędzania energii w centrum sterowania. Aby to zrobić, ponownie otwórz ustawienia i wywołaj „Centrum sterowania”. Teraz stuknij w symbol plusa przed „trybem niskiego zużycia energii”. Jeśli teraz uruchomisz centrum sterowania, znajdziesz symbol baterii dla trybu oszczędzania energii. Stuknij w nią, aby ją aktywować lub dezaktywować.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej