iOS 16: Te funkcje wymagają iPhone’a XS lub nowszego

przez Eryk

iOS 16 trafił do urządzeń takich jak iPhone 8, ale nie wszystkie funkcje będą dostępne wszędzie. Powiemy ci, jakie to są.

iOS 16
iOS 16 (zdjecie:apple)

Od tego roku niektóre modele iPhone’ów nie otrzymają aktualizacji. Choć już wcześniej spekulowano, że Apple przestanie wspierać iPhone’a 6S (Plus) oraz pierwszego iPhone’a SE (2016), firma niespodziewanie dodała iPhone’a 7 (Plus).

Jednak nawet urządzenia, które będą nadal wspierane, takie jak iPhone 8 (Plus) czy iPhone X, nie będą miały wszystkich nowych funkcji. Na przykład poszczególne funkcje wymagają urządzeń z procesorem A12 Bionic lub nowszym, więc będą dostępne tylko na iPhone’ach XR, iPhone’ach XS, iPhone’ach 11, iPhone’ach 11 Pro, iPhone’ach SE (2. gen.), iPhone’ach 12, iPhone’ach 12 Pro, iPhone’ach 13, iPhone’ach 13 Pro i iPhone’ach SE (3. gen.).

Te funkcje systemu iOS 16 wymagają posiadania urządzenia A12 Bionic lub nowszego

 • Tekst na żywo w filmach: Tekst w filmach staje się interaktywny, dzięki czemu możesz go kopiować, sprawdzać, a nawet tłumaczyć podczas wstrzymania. Funkcja ta jest dostępna w Zdjęciach, Safari i innych aplikacjach.
 • Szybkie polecenia w Live Text: Jeśli iPhone rozpozna dane na zdjęciach lub filmach, możesz je wykonać jednym stuknięciem. Należą do nich: śledzenie samolotów, tłumaczenia i przeliczanie walut.
 • Nowe języki dla Live Text: Od iOS 16 funkcja ta jest dostępna także w języku japońskim, koranicznym i ukraińskim.
 • Emojis w tekście: Możesz też dodawać emojis do wiadomości tekstowych za pomocą Siri.
 • Odkrywaj funkcje za pomocą Siri: Możesz zapytać Siri, co możesz zrobić w aplikacji.
 • Nowe dyktowanie: podczas wprowadzania tekstu płynnie przełączaj się między głosem a pisaniem. Dyktowanie nie jest przerywane mimo pisania.
 • Dodaj leki za pomocą aparatu: Za pomocą aparatu możesz dodawać leki w dziale Zdrowie. Obecnie zapowiedziane tylko dla USA.
 • Wyszukiwanie obrazów w większej liczbie aplikacji: Spotlight może przeszukiwać wiadomości, notatki i pliki pod kątem miejsc, osób, scen i rzeczy takich jak psy czy koty.
 • Ulepszone wyszukiwanie wizualne: Możesz oddzielić rozpoznane obiekty od tła i wkleić je w innym miejscu.
 • Nowe rozpoznawanie w wyszukiwaniu wizualnym: Do wyszukiwania wizualnego dodano ptaki, owady i posągi.

Ta funkcja systemu iOS 16 wymaga iPhone’a 11 lub nowszego

Jest też jednak funkcja, która wymaga jeszcze nowszych urządzeń:

 • Napisy na żywo: W USA i Kanadzie istnieją napisy, które mogą być wyświetlane w czasie rzeczywistym podczas rozmów audio i wideo, aby umożliwić uczestnictwo osobom niedosłyszącym.

Te funkcje iOS 16 wymagają iPhone’a 13 lub nowszego

Apple idzie o krok dalej, zapowiadając dwie funkcje, które będą dostępne tylko w iPhonie 13, iPhonie 13 Pro lub nowszym:

 • Rozmycie pierwszego planu w zdjęciach portretowych: Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt głębi ostrości, w trybie portretowym można szybko rozmyć obiekty na pierwszym planie.
 • Lepsza jakość zdjęć w trybie Kino: Według Apple, tryb Kino zostanie udoskonalony, aby efekt głębi ostrości dokładniej wyświetlał krawędzie.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej