iPad mini 6: Oto dlaczego złożono pozew zbiorowy przeciwko Apple

przez Eryk

Czy Apple zaoszczędziło na iPadzie mini 6 w niewłaściwym miejscu? Jest to pytanie, z którym wkrótce będzie musiał zmierzyć się sąd, ponieważ został złożony pozew zbiorowy przeciwko Apple z powodu efektu „jelly scrolling”.

iPad mini 6

Przyszło tak, jak musiało: Apple zostało pozwane przez Amerykanina Christophera Bryana w pozwie zbiorowym z powodu migoczącego efektu przewijania. Jak zeznaje w dokumentach sądowych, Apple wprowadza kupujących w błąd za pomocą zwodniczych reklam i kontynuuje sprzedaż iPada mini 6 pomimo znanego problemu. Jaka jest prawda o tych zarzutach?

iPad mini 6 ma problem

Nie trzeba było długo czekać, by nowi użytkownicy „iPada mini 6” zauważyli, że wyświetlacz ma dziwny efekt podczas przewijania. Zaledwie kilka dni po premierze pojawiły się pierwsze doniesienia, które Apple szybko zdementowało. Według firmy, nie ma żadnego problemu z wyświetlaczem i jest to normalne zachowanie LCD, które występuje w zależności od orientacji. Co ciekawe, problem pojawia się tylko w trybie portretowym, podczas gdy w trybie poziomym wszystko jest w porządku. Jest to spowodowane liczbą klatek na sekundę.

Jest to efekt, który jest obecny w prawie wszystkich wyświetlaczach LC. Na iPadzie mini jest to jednak szczególnie widoczne, bo w trybie portretowym lewa strona ekranu odświeża się minimalnie wolniej niż prawa, co powoduje tzw. efekt „jelly scrolling”, który wyraża się w lekkim przesunięciu podczas przewijania. Według iFixit może to być spowodowane pionową orientacją płytki kontrolera wyświetlacza. W innych urządzeniach Apple jest on jednak zainstalowany poziomo.

ile kosztuje iPad mini 6

Bryan oskarża więc Apple o to, że wie o problemie, ale nie robi nic, by go rozwiązać. Zamiast tego iPad mini 6 nadal jest sprzedawany i reklamowany z tą wadą. Dlatego żąda, by Apple albo zaprzestało sprzedaży „wadliwego” modelu, albo wskazało go w materiałach reklamowych. Jednocześnie domaga się odszkodowania w nieznanej wysokości. Zanim jednak dojdzie do procesu, proponowany pozew zbiorowy musi najpierw zostać zatwierdzony przez sąd w Północnej Kalifornii.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej