iPhone 12 Pro umożliwia pomiar wysokości za pomocą skanera LiDAR

przez Eryk

Modele iPhone’a 12 Pro są wyposażone w nowy skaner LiDAR, który zapewnia ulepszone wrażenia w rzeczywistości rozszerzonej, ale czujnik umożliwia również inną unikalną funkcję: możliwość natychmiastowego pomiaru wzrostu osoby za pomocą aplikacji Measure.

Według Apple można nawet zmierzyć wysokość siedzącej osoby na krześle

Gdy aplikacja Measure wykryje osobę w wizjerze, automatycznie mierzy jej wysokość od ziemi do czubka głowy, czapki lub włosów.

Aby zmierzyć wzrost osoby, otwórz aplikację Measure i umieść iPhone’a w taki sposób, aby osoba, którą chcesz zmierzyć, pojawiła się na ekranie od stóp do głów.

Po krótkiej chwili u góry głowy osoby pojawi się linia z pomiarem wzrostu, która będzie podawana w stopach i calach lub w centymetrach, w zależności od tego, czy wybrano jednostki imperialne czy metryczne w menu Ustawienia> Miara> Jednostki miary.

Okrągły przycisk migawki w prawym dolnym rogu umożliwia wykonanie zdjęcia osoby z pomiarem wzrostu i udostępnienie jej.

Ta funkcja jest dostępna w urządzeniach ze skanerem LiDAR, w tym modeli iPada Pro 2020 i nadchodzącego iPhone’a 12 Pro Max.

 

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej