iPhone 14: wszystkie nowe smartfony mają 6 GB RAM

przez Eryk

Wszystkie modele z serii iPhone 14, w tym iPhone 14 Plus, Pro i Pro Max, korzystają z 6 GB RAM. Według serwisu MacRumors jest to efekt działania bety Xcode 14. Jak wiadomo, Apple nigdy nie robi wielkiego zamieszania wokół pamięci RAM swoich smartfonów, w przeciwieństwie do producentów z systemem Android. Wkrótce po ogłoszeniu, jednak rozmiar zwykle staje się szybko znany. Tak było i tym razem.

iPhone 14
iPhone 14 (zdjecie:apple.pl)

iPhone 14: wszystkie nowe smartfony mają 6 GB RAM

Najciekawsze jest to, że w poprzednich modelach było inaczej: iPhone 13 mini i iPhone 13 miały 4 GB RAM, a tylko iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max miały 6 GB. W okresie przygotowawczym pojawiły się także plotki, że modele Pro będą korzystać z pamięci RAM LPDDR5, a iPhone 14 i iPhone 14 Plus tylko z pamięci RAM LPDDR4X. Na razie jednak nie można tego ani potwierdzić, ani zaprzeczyć.

Jest jasne, że iPhone 14 i 14 Plus nadal korzystają z zeszłorocznego układu A15 Bionic jako SoC. Tylko modele Pro mogą korzystać z nowego układu A16 Bionic.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.