iPhone 15 ze złączem USB-C

przez Eryk
0 komentarzy

Apple zrezygnuje z własnego złącza Lightning i przejdzie na USB-C we wszystkich lub ewentualnie niektórych modelach iPhone’a 15, który ma zostać wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2023 roku – powiedział dziś analityk Apple, Ming-Chi Kuo.

iPhone 15 ze złączem USB-C

iPhone 15 ze złączem USB-C

Od czasu wprowadzenia iPhone’a 5 firma Apple nie rezygnuje ze złącza Lightning w telefonach iPhone, mimo że większość branży przestawiła się na USB-C. W dzisiejszym tweecie Kuo stwierdził, że najnowsze badanie Supply Chain pokazuje, że Apple porzuci złącze Lightning na rzecz USB-C w 2023 roku. Kuo zauważył, że USB-C zwiększy szybkość transferu danych w telefonie iPhone i poprawi szybkość ładowania.

Kuo wcześniej powiedział, że Apple będzie trzymać się Lightning na iPhone dla „przewidywalnej przyszłości”, mówiąc, że przejście na USB-C byłoby szkodliwe dla Apple. Teraz Apple podobno zmieniło zdanie. Jednym z możliwych powodów zmiany zdania przez firmę Apple jest presja wywierana przez UE.

Unia Europejska pracuje nad przyjęciem nowych przepisów, które zmuszą firmę Apple do umieszczenia złącza USB-C we wszystkich iPhone’ach, iPadach i słuchawkach AirPods sprzedawanych w Europie. Jeśli takie przepisy zostaną przyjęte, Apple będzie musiało albo dostarczać do Europy specjalnie zaprojektowane modele swoich produktów wyposażone w złącze USB-C, podczas gdy reszta świata pozostanie przy złączu Lightning, albo zastosować złącze USB-C we wszystkich swoich produktach na całym świecie.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej