Macbook Pro 14 i 16: nowe układy mają ponoć przyćmić wydajność M1

przez Eryk

Nowa generacja Macbook Pro firmy Apple ma się pojawić jeszcze tego lata z nowym designem i szybszymi układami. W ślad za tym ma pójść zmodernizowany Macbook Air, Macbook Pro z niższej półki oraz nowe komputery stacjonarne w postaci Mac Pro i dużego iMaca.

Macbook Pro 14 i 16
foto: apple

W 2021, nowy iMac 24 może być postrzegane tylko jako preludium do dalszego przejścia z Intela do własnych chipów Apple. Bloomberg reporter Mark Gurman, który jest znany ze swoich dobrych stosunków z Apple insiders, ma anonimowe źródło raportowania, że nowe, całkowicie przeprojektowane Macbook Pros są należne tego lata. To jednak nie wszystko.

Po Macbooku Pro: nowy Macbook Air, Mac Pro i inne

Jak Gurman i analityk Ming-Chi Kuo poinformował przed miesiącami, nadchodzący Macbook Pros będzie wyposażony w 14- i 16-calowe ekrany i będzie wizualnie przeprojektowany. Ponadto, popularny magnetyczny port ładowania Magsafe ma powrócić, choć nie jest do końca jasne, w jakiej formie. Ponadto, Apple przyniesie z powrotem porty, które zostały usunięte lata temu, takie jak port HDMI i gniazdo kart SD, powiedział. Apple wyrzuciło je wraz z wprowadzeniem Macbooka Pro z Touchbarem, ku irytacji wielu osób.

Wszystkie modele komputerów Mac będą wyposażone w układy, „które znacznie przewyższą wydajnością i możliwościami obecne układy M1” – twierdzi Gurman, który dowiedział się o tym od swoich anonimowych źródeł.

Nowy Mac Mini prawdopodobnie z tym samym układem co Macbook Pro

W przypadku bardziej wydajnej wersji Mac Mini, nad którą trwają prace (o nazwie kodowej J374), Apple zastosował ten sam układ, który będzie używany w nadchodzącym Macbooku Pro. Źródła Gurmana donoszą, że Macbook Pro będzie miał cztery porty, podczas gdy obecna wersja low-end będzie musiała zadowolić się dwoma. Uruchomienie nowego Mini nie jest całkowicie ustalona w kamieniu, Apple może opóźnić lub anulować go. W dalszej perspektywie firma zastąpi wersję, która obecnie jest jeszcze wyposażona w układ Intela.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej