iFixit demontuje nowego MacBooka Pro

przez Eryk

Wraz z premierą nowych modeli MacBooków Pro M2/Max, iFixit oczywiście po raz kolejny wziął do rąk narzędzia i poświęcił się wewnętrznym walorom nowych urządzeń. Ponieważ pod maską nie ma zbyt wiele nowego (poza nowymi układami scalonymi), serwis iFixit skorzystał z okazji, by przetestować oficjalny podręcznik naprawczy Apple.

iFixit demontuje nowego MacBooka Pro
zdjecie: ifixit

iFixit demontuje nowego MacBooka Pro

Zacznijmy od rozbiórki. Spojrzenie do wnętrza nowego MacBooka Pro M2 nie ujawnia wielu niespodzianek. Poza nowym SoC (System on a Chip), nowe laptopy są niemal identyczne jak ich poprzednicy.

Najbardziej zauważalną rzeczą jest radiator, który jest nieco mniejszy niż w poprzedniej generacji. Wprowadzono także zmiany w modułach pamięci. Ponieważ modele z pamięcią 128 GB są coraz trudniejsze do zdobycia, a tym samym droższe w zakupie, Apple przeszedł z czterech mniejszych modułów 128 GB w 14-calowym MacBooku Pro M1 na dwa większe moduły 256 GB w 14-calowym MacBooku Pro M2.

Nowy MacBook Pro 2023

Nowy MacBook Pro 2023

Jednak to, co jest naprawdę interesujące w najnowszym filmie iFixit, to fakt, że firma zastosowała się do oficjalnych instrukcji napraw Apple, aby sprawdzić, czy są one zrozumiałe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, MacBook Pro 2021 nadal korzysta z modułu LPDDR5 o pojemności 8 GB firmy Samsung, w przeciwieństwie do dwóch modułów LPDDR5 o pojemności 4 GB firmy SK Hynix po obu stronach układu M2 Pro.

Instrukcje są częścią programu Apple Self-Service Repair, w ramach którego użytkownicy otrzymują narzędzia potrzebne do samodzielnej naprawy swoich urządzeń. Program obejmuje większość aktualnych modeli iPhone’a oraz całą gamę komputerów Mac M1. Ponieważ nowe 14- i 16-calowe MacBooki Pro mają taką samą konstrukcję jak poprzednia generacja, iFixit wykorzystał instrukcje dla modeli MacBooków Pro z 2021 roku.

Konfiguracja nowego macbooka

Jak zauważa iFixit, instrukcje napraw Apple zawierają wiele wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. W końcu masz do czynienia z elementami elektronicznymi, które mogą zrobić komuś krzywdę w zależności od tego, jak użytkownik się z nimi obchodzi. Według iFixit instrukcje Apple są „dość wyczerpujące i łatwe do zrozumienia”.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z oficjalnym podręcznikiem Apple dotyczącym naprawy 14-calowego MacBooka Pro M1.

Na filmie z rozbiórki, iFixit ocenia naprawialność 14-calowego MacBooka Pro 2023 na 5 punktów na 10, ponieważ wiele części jest przylutowanych do płyty głównej.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej