Nowy Mac mini i MacBook Pro mają wolniejsze dyski SSD niż ich poprzednicy

przez Eryk

Użytkownicy komputerów Mac powinni uważać: nowe komputery Mac mini i MacBook Pro mają wolniejsze dyski SSD niż ich poprzednicy. Klienci, którzy cenią sobie największą szybkość, powinni skonfigurować swojego M2 Mac mini z co najmniej 512 GB pamięci.

Nowy Mac mini i MacBook Pro
zdjecie: apple

Nowy Mac mini i MacBook Pro mają wolniejsze dyski SSD niż ich poprzednicy

Nowy Mac mini i MacBook Pro mają wolniejsze dyski SSD niż ich poprzednicy. Według kanału YouTube Brandon Geekabit i aplikacji benchmarkowej Blackmagic Disk Speed Test, nowy Mac mini z układem M2 i 256 GB pamięci ma wolniejsze prędkości odczytu i zapisu niż poprzedni model z układem M1 i 256 GB pamięci, donosi Macrumors. Dzieje się tak dlatego, że nowy model ma tylko jeden układ pamięci, podczas gdy poprzedni miał dwa układy. Ta różnica powoduje, że nowy model ma wolniejszy dysk SSD, ponieważ wiele układów NAND pozwala na uzyskanie większej prędkości.

Klienci, którym zależy na najlepszej wydajności dysków SSD, powinni więc skonfigurować swojego M2 Mac mini z co najmniej 512 GB pamięci. Nawet modele MacBook Pro i MacBook Air z układem M2 i 256 GB pamięci mają wolniejsze dyski SSD ze względu na pojedynczy układ NAND.

Wolniejszy dysk SSD może wpływać na szybkość przesyłania plików, a także na ogólną wydajność, ponieważ komputery Mac wykorzystują dysk SSD jako pamięć wirtualną, gdy pamięć fizyczna jest w pełni wykorzystana.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest fakt, że gdy Apple wprowadzało układy M2, obiecywało zwiększenie wydajności w innych obszarach, takich jak wydajność procesora i układu graficznego. Możliwe, że ten wzrost wydajności zrekompensuje mniejszą szybkością dysku SSD.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej