Nowy Mac mini M2 Pro pokonuje M1 Max

przez Eryk

Nowy Mac mini wyposażony w technologię M2 oraz nowy M2 Pro można już zamawiać w przedsprzedaży w Apple Online Store. Dostawa może rozpocząć się dopiero w przyszłym tygodniu, ale już pierwsze testy pokazują, jakich ulepszeń możemy się spodziewać. W sieci pojawił się ciekawy raport z testu Geekbench, według którego M2 Pro z 12 rdzeniami przewyższa M1 Max.

Mac mini z M2 Pro

Mac mini M2 Pro lepszy jak M1 Max

Wczesne wyniki testów Geekbench dla nowo ogłoszonego Mac mini z M2 Pro zapowiadają znaczny wzrost wydajności w porównaniu z M1 Pro i M1 Max.

Wyniki pokazują, że Mac mini z M2 Pro osiąga wynik 1 952 w trybie pojedynczego rdzenia i 15 013 w trybie wielordzeniowym w konfiguracji z 16 GB pamięci.

Pierwsze wyniki Geekbench dla nowego Mac Mini M2 Pro

Dla porównania, poprzedni model M1 Mac mini uzyskał wynik 1 651 punktów dla pojedynczego rdzenia i 5 181 punktów dla wielu rdzeni. M1 Pro w poprzedniej generacji 14- i 16-calowych MacBooków Pro uzyskał wynik 1 734 punktów dla pojedynczego rdzenia i 10 076 punktów dla wielu rdzeni. Nowy M2 Pro pokonał także model M1 Max, który uzyskał wynik 1 727 punktów dla pojedynczego rdzenia i 12 643 punktów dla wielu rdzeni.

Należy ponownie zaznaczyć, że Geekbench oferuje wartości dla czystej wydajności procesora i niekoniecznie odzwierciedla wydajność podczas korzystania z poszczególnych programów. Chcemy też wspomnieć, że w M1 Max i M2 Pro porównujemy 10 z 12 rdzeniami. Niemniej jednak wczesne testy pokazują, że wydajność nowego SoC (System on a Chip) jest bardzo obiecująca, dlatego z niecierpliwością czekamy na pierwsze raporty z testów Maca mini i nowych MacBooków, które spodziewane są na początku przyszłego tygodnia.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej