MacBook

Nowe komputery Mac, które Apple może dziś zaprezentować

przez Eryk

Wczoraj po południu pojawiły się konkretne plotki, że Apple ogłosi dziś nowe produkty. Przede wszystkim mówiono o nowych komputerach Mac. Ale jakie nowe produkty Apple może dziś zaprezentować światu?

MacBook

Nowe komputery Mac już w drodze

Jeśli Apple zdecyduje się dziś ogłosić nowe komputery Mac, to zrobi to po prostu w formie komunikatu prasowego. Producent zrobił coś podobnego jesienią ubiegłego roku z obecnym iPadem i iPadem Pro. Zakładając, że plotki są prawdziwe, producent prawdopodobnie opublikuje jedno lub więcej ogłoszeń w swoim wewnętrznym salonie prasowym między godziną 14:00 a 17:00.

Jakich komputerów Mac należy się spodziewać

Ale jakich Maców możemy się dziś spodziewać? W czerwcu 2022 roku Apple zapowiedziało najnowsze MacBooki Air i 13-calowe MacBooki Pro z układem M2. Te dwa modele raczej nie znajdą się w programie dzisiejszego spotkania. Mimo to kilka komputerów Mac czeka na uaktualnienie.

Na pierwszym miejscu są nowe 14- i 16-calowe MacBooki Pro. Nie spodziewamy się zmian konstrukcyjnych w tych modelach. Apple wprowadzi ulepszenia pod maską i wyposaży urządzenia w układy M2 Pro i M2 Max. Spodziewamy się także szybszej pamięci RAM LPDDR5X i obsługi Wi-Fi 6E. Nie oczekujemy ani więcej, ani mniej. Wczoraj w bazie danych kanadyjskiego regulatora pojawił się nieznany wcześniej Mac. Apple po raz ostatni gruntownie zmodernizował MacBooka Pro w październiku 2021 roku (m.in. wprowadzając nową konstrukcję, nowe procesory, MagSafe, HDMI i inne.

Jak donosi leakster, Apple ma udostępnić dwa urządzenia pierwszym testerom z wyprzedzeniem. Jakie produkty mogłyby zostać zaprezentowane obok MacBooka Pro? Niewykluczone, że pojawi się nowy Mac mini. Spodziewamy się też „tylko” zwiększenia wydajności tego urządzenia. Apple prawdopodobnie nada Macowi mini oznaczenia M2, M2 Pro i/lub M2 Max. Całkiem możliwe, że zostaną wprowadzone pewne zmiany w połączeniach z tyłu urządzenia, zostanie zainstalowana szybsza pamięć i jedna lub dwie inne drobne poprawki.

A może nowy Mac Pro z krzemem Apple? Mac Pro jest ostatnim komputerem Mac, w którym nie nastąpiło jeszcze przejście z technologii Intel na Apple Silicon. Jeśli Apple rzeczywiście zaprezentuje dziś nowego Maca Pro, to spodziewamy się, że będzie to znaczący upgrade, w którym wszystko będzie „pi pa po”. Nowy design, nowy wydajny procesor, nowe możliwości połączeń i wiele więcej. Gdybyśmy mieli wybierać między Maciem mini a Maciem Pro, nasze wahadło przechyla się bardziej w stronę Maca mini. Apple może wprowadzić system Mac Pro jeszcze tej wiosny, wraz z zestawem słuchawkowym Apple Headset.

Przy okazji, według najnowszych plotek, nowy iMac z układem M2 nie będzie jeszcze dostępny.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej