Netflix chce ograniczyć udostępnianie kont

przez Eryk

Netflix chce ograniczyć udostępnianie kont

Netflix umożliwia wielokrotne korzystanie z konta użytkownika w gospodarstwie domowym. Jednak usługa nie lubi współdzielenia konta między oddzielnymi gospodarstwami domowymi, a nawet zabrania tego w warunkach użytkowania. Serwis nie sprawdzał jeszcze intensywnie, czy różne gospodarstwa domowe faktycznie korzystają z tego samego konta Netflix. Jak donosi The Streamable teraz, to może się wkrótce zmienić.

Netflix

Netflix może wkrótce zająć bezkompromisowe stanowisko w kwestii udostępniania kont użytkowników. W tym tygodniu firma rozpoczęła testowanie systemu weryfikacji, którego celem jest zniechęcenie do tej powszechnej praktyki.

Poszczególni użytkownicy rozmawiają obecnie i otrzymują następującą wiadomość po uruchomieniu serwisu Netflix:

„Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, będziesz potrzebować własnego konta, abyś mógł dalej oglądać”.

Zostaniesz poproszony o zweryfikowanie konta poprzez wprowadzenie wygenerowanego kodu, który został wysłany e-mailem lub SMS-em. Dzięki temu rozwiązaniu Netflix chce uporządkować niechcianych widzów lub utrudnić udostępnianie konta.

Ta kontrola jest obecnie przeprowadzana tylko na kilku kontach i tylko w USA. Sam Netflix początkowo sprzedaje tę procedurę jako funkcję bezpieczeństwa. Nie jest jednak tajemnicą, że dostawca usług przesyłania strumieniowego od dawna pilnuje współdzielenia kont.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej