Nowy iPad Pro z chipem M1, Thunderbolt, 5G, XDR Display i nie tylko

przez Eryk

Apple zaprezentowało dziś iPada Pro nowej generacji z tym samym układem M1, który znajduje się w najnowszych komputerach Mac, obsługą Thunderbolt i USB4, i nie tylko.

Nowy iPad Pro z chipem M1 i obsługą Thunderbolt

iPad Pro z chipem M1 i obsługą Thunderbolt

Apple twierdzi, że układ M1 w nowym iPadzie Pro zapewnia nawet o 50% wyższą wydajność w porównaniu z poprzednią generacją. Zintegrowany 8-rdzeniowy procesor graficzny M1 oferuje do 40% szybszą grafikę w porównaniu z poprzednią generacją.

Nowy iPad Pro jest dostępny z pamięcią masową o pojemności do 2 TB, co stanowi dwukrotność poprzedniego limitu.

System kamer TrueDepth w iPadzie Pro wyposażono w nową 12-megapikselową kamerę Ultra Wide, która umożliwia uzyskanie 120-stopniowego pola widzenia w funkcji „Center Stage”. Dzięki niej nie umkniesz uwadze, gdy będziesz się przemieszczać, a jej obrót sprawi, że nie umkniesz w kadrze.

Nowy, 12,9-calowy iPad Pro jest wyposażony w całkowicie nowy wyświetlacz Liquid Retina XDR o jasności pełnoekranowej do 1000 nitów i jasności szczytowej 1600 nitów. Wyświetlacz składa się z 10 000 diod Mini-LED o ultrawysokim współczynniku kontrastu 1 000 000:1. Ten nowy wyświetlacz jest ograniczony do modelu 12,9-calowego i nie jest dostępny w modelu 11-calowym.

Ceny nowego 11-calowego iPada Pro zaczynają się od  3899 zł, a nowego 12,9-calowego iPada Pro od 5499 zł. Zamówienia przedpremierowe rozpoczną się 30 kwietnia, a dostępność rozpocznie się w drugiej połowie maja.

Apple ogłosiło również, że opcjonalna klawiatura Magic Keyboard dla iPada Pro zostanie wydana w nowym, białym kolorze.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej