Okulary Apple AR i słuchawki VR – nowe informacje

przez Eryk

Według Bloomberga pierwszy zestaw słuchawkowy Apple do rzeczywistości wirtualnej będzie drogim prekursorem niszowym dla znacznie bardziej ambitnego produktu rzeczywistości rozszerzonej. Ten produkt VR może zostać zapowiedziany w nadchodzącym roku.

Okulary Apple AR i słuchawki VR – Co planuje Apple?

Mark Gurman otrzymał nowe informacje o planach Apple dotyczących rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej o ktorych pisze

Przeważające urządzenie wirtualnej rzeczywistości będzie wyświetlać bogate cyfrowe środowisko 3D do grania w gry, oglądania filmów i komunikowania się. Funkcjonalność AR, możliwość nakładania obrazów i informacji na temat świata rzeczywistego, będzie bardziej ograniczona. Apple planowało wypuścić produkt już w 2022 roku, aby walczyć z Oculusem od Facebook Inc., PlayStation VR od Sony Corp. i zestawy słuchawkowe firmy HTC Corp. Tak mówią ludzie zaznajomieni z tą sprawą.

Raport stwierdza, że ​​opracowanie tego urządzenia VR pokonało kilka przeszkód rozwojowych. Oczekiwania Apple dotyczące wyników sprzedaży zestawu VR są niskie. Powinien jednak służyć jako „prekursor” i przygotować zewnętrznych programistów i użytkowników na przyszłe okulary Apple AR.

Plany sugerują, że pierwszy zestaw słuchawkowy Apple będzie znacznie droższy niż jego konkurentów, który kosztuje od 300 do 900 USD. Niektórzy znawcy Apple uważają, że firma może sprzedawać tylko jeden zestaw słuchawkowy dziennie w każdym sklepie detalicznym. Apple ma około 500 sklepów, więc w tym scenariuszu roczna sprzedaż wyniosłaby nieco ponad 180 000 sztuk – z wyłączeniem innych kanałów sprzedaży. To sprawiłoby, że byłby porównywalny z innymi drogimi produktami Apple, takimi jak komputer stacjonarny Mac Pro za 5 999 USD.

Mówi się też, że wyświetlacze Apple’a o znacznie wyższej rozdzielczości niż u konkurencji chcą być wbudowane w słuchawki. Procesory, które mają być zintegrowane, powinny być znacznie mocniejsze niż obecny chip Apple M1. Mówi się, że Apple zainstalował wentylator w zestawie słuchawkowym, który nosi nazwę kodową N301 i jest w późnej fazie prototypu.

Mówi się, że użycie jednego z wentylatorów i potężnych procesorów pierwotnie doprowadziło do powstania urządzenia, które było zbyt duże i ciężkie. Apple podobno zbliżył zestaw słuchawkowy do twarzy i pomógł zmniejszyć rozmiar. Oznaczało to jednak, że użytkownicy nie mogli nosić okularów podczas korzystania z zestawu słuchawkowego. Aby temu zaradzić, firma Apple opracowała system, który umożliwia wkładanie niestandardowych okularów do zestawu słuchawkowego przez ekrany VR

Według Gurmana okulary Apple AR (nazwa kodowa: N421) są na znacznie wcześniejszym etapie rozwoju i wciąż jeszcze wiele lat dzieli ich od wprowadzenia na rynek. Urządzenie pierwotnie miało wejść na rynek w 2023 roku.

Mówi się, że obecne prototypy okularów AR przypominają drogie okulary przeciwsłoneczne z grubymi oprawkami, które zawierają baterie i chipy. Główny projektant Jony Ive, który opuścił Apple w zeszłym roku po prawie trzech dekadach w firmie, wolał koncepcję okularów N421 od zestawu słuchawkowego.

Firma Apple początkowo potrzebowała ultra-mocnego zestawu słuchawkowego z koncentratorem dla procesora. Nie chciałem jednak sprzedawać urządzenia, które wymagałoby osobnego, stacjonarnego urządzenia dla pełnej funkcjonalności. Chciałem zestawu słuchawkowego z mniej wydajną technologią, który można by zamiast tego wbudować bezpośrednio w urządzenie, ale szef zespołu AR / VR, Mike Rockwell, chciał mocniejszego urządzenia. Dyskusja trwała miesiąc i Tim Cook ostatecznie stanął po stronie Ive.

W rezultacie zestaw słuchawkowy powinien być zaprojektowany jako samodzielne urządzenie. Oznacza to, że może działać na baterii zamiast podłączać go do zasilacza sieciowego lub komputera Mac. Według Gurmana prototypy zestawu słuchawkowego zawierają zewnętrzne kamery, aby umożliwić niektóre funkcje AR. Apple podobno testuje śledzenie dłoni za pomocą kamer, a także pracuje nad funkcją, która pozwoli użytkownikowi wirtualnie dotknąć w powietrzu, aby wprowadzić tekst.

via Blomberg

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej