„Women on the Verge of a Nervous Breakdown”: Apple TV+ zapewnia sobie nowy serial z Giną Rodriguez

przez Eryk

Scenarzysta i reżyser Pedro Almodovar podpisał podobno umowę z Apple TV+, aby przekształcić jeden ze swoich najbardziej udanych filmów w nowy serial. Jak donosi The Hollywood Reporter, nominowany do Oscara film „Women on the Verge of a Nervous Breakdown” doczeka się w przyszłości remake’u na Apple TV+.

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown z Giną Rodriguez

Jak donosi The Hollywood Reporter, Apple nabył opcję na serię opartą na filmie. Oznacza to, że obecnie nie ma ani serialu, ani gotowego scenariusza, ale Apple TV+ posiada prawa do jego rozwoju na nieujawniony okres czasu.

Choć oznacza to, że produkcja, a tym samym premiera, jest jeszcze odległa, projekt jest na tyle zaawansowany, że ma już swoją pierwszą gwiazdę. W serialu wystąpi Gina Rodriquez z Jane the Virgin. Noelle Valdivia, autorka „Masters of Sex” i „Mozart in the Jungle”, pisze scenariusz i będzie również pełnić funkcję showrunnera, jeśli serial zostanie zrealizowany.

W produkcję zaangażowane są również firmy partnerskie. Kanadyjsko-amerykański Lionsgate Television będzie nadzorował produkcję, w której Almodovar wraz ze swoją firmą El Deseo będzie pełnił rolę producenta wykonawczego.

„Women on the Verge of a Nervous Breakdown” nie należy mylić z brytyjskim serialem House Productions „Women on the Verge”. Ten serial z 2018 roku również oparty jest na szablonie o nazwie Women on the Verge of a Nervous Breakdown, ale jest to raczej pamiętnik o życiu w Dublinie niż hiszpańska narracja Almodovara z 1988 roku.

Hiszpański oryginał opisywany jest jako czarna komedia i oparty jest na francuskiej sztuce Jeana Cocteau z 1930 roku La Voix humaine, w której zrozpaczona kobieta próbuje zapobiec odejściu kochanka. W filmie, aktorka telewizyjna Pepa Marcos jest przygnębiona, ponieważ jej chłopak Iván ją zostawił. Przynajmniej raz Pepa chce jeszcze porozmawiać ze swoim byłym, by powiedzieć mu, że jest przez niego w ciąży, co okazuje się być bardziej problematyczne niż mogłoby się początkowo wydawać.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej