Okulary Google, prace nad własnymi okularami AR

Project Iris firmy Google w walce z Meta i Apple w nadchodzących "wojnach" okularow AR

przez Eryk

Nie tylko Apple, ale także Google pracuje nad własnymi okularami AR lub VR. Ten zestaw słuchawkowy VR jest opracowywany w Google pod nazwą kodową „Project Iris”, donosi magazyn The Verge, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą.

"Project Iris": Google też buduje okulary AR
Photo by fauxels on Pexels.com

„Project Iris”: Google też buduje okulary AR

Okulary te mają rejestrować wrażenia z otoczenia za pomocą serii kamer i są zasilane bateriami, podobnie jak domniemane okulary Apple. Natomiast te dwa urządzenia, które nie zostały jeszcze zaprezentowane, mają jeszcze jedną wspólną cechę.

Mówi się również, że okulary Google będą działać na procesorze opracowanym we własnym zakresie.
Według opisów, okulary Google również będą działać z procesorem Google, tak jak okulary Apple prawdopodobnie będą działać z układem Apple.

Okulary Google podobno mają działać na procesorze opartym na tensorach, jest to pierwszy układ Google w jego własnym smartfonie, zasila Pixel 6 i Pixel 6 Pro, a szef sprzętu Rick Osterloh nigdy nie przegapi okazji, aby podkreślić wielki potencjał tej platformy chipowej.

Okulary Google na rynku w 2024

Według raportu, okulary wyjdą najwcześniej w 2024 roku, a ostatnio działania rozwojowe podobno weszły w nowy etap zaangażowania. Zespół, o którym mowa, pracuje w oddzielnym budynku w pobliżu San Francisco, do którego wydano własne zasady dostępu i karty dostępu. Na jej czele stoi Clay Bavor, wieloletni główny strateg Google ds. rozwoju AR w systemie Android. W istocie, okulary mogą działać z aplikacjami Android AR, ale jeszcze nic nie wiadomo, aby było to pewne.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej