5G zamiast powolnego Wi-Fi: iOS 15 Beta 5 przynosi nowe opcje internetowe

przez Eryk

Apple oferuje teraz zarejestrowanym deweloperom nową opcję w ramach iOS 15 i iPadOS 15, aby dać pierwszeństwo połączeniom za pośrednictwem 5G, jeśli używana sieć Wi-Fi jest wolna lub w inny sposób nie nadaje się do korzystania z Internetu. Funkcja ta jest już częścią iOS 15, ale opcja oferowana teraz deweloperom będzie prawdopodobnie tylko tymczasowym rozwiązaniem w obecnej formie.

5G zamiast powolnego Wi-Fi
zdjęcie: apple.com

5G zamiast powolnego Wi-Fi

W systemach iOS 15 i iPadOS 15 możliwe jest teraz preferowanie połączeń 5G do korzystania z Internetu, jeśli jest to korzystne. Może się tak zdarzyć na przykład wtedy, gdy sieć WLAN, do której podłączony jest iPhone lub iPad, zapewnia tylko niewielką szybkość transmisji.

Innym powodem automatycznego kontynuowania korzystania z 5G może być sytuacja, gdy urządzenie łączy się z siecią WLAN, która wykorzystuje stronę wstępnego przełączania do logowania usługi, a użytkownik nie skonfigurował automatycznego logowania.

Urządzenia 5G z systemem iOS 15 i iPadOS 15 mogą automatycznie traktować priorytetowo połączenia za pośrednictwem sieci 5G zamiast WiFi, gdy wydajność sieci WiFi, które odwiedzasz sporadycznie, jest niska lub gdy jesteś podłączony do sieci WiFi, które nie są bezpieczne. Zainstaluj profil 5G Preferred Over Wi-Fi („profil”) na urządzeniach z systemem iOS 15 i iPadOS 15 Beta 4 lub nowszym, aby znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo, że połączenia 5G będą preferowane w stosunku do połączeń Wi-Fi, oraz aby zapewnić, że logika ścieżki sieciowej jest zoptymalizowana pod kątem sytuacji, w których 5G będzie preferowane. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://developer.apple.com/5g/.


Priorytet 5G w iOS 15 obecnie poprzez oddzielny profil


Od pewnego czasu system iOS sugeruje używanie połączenia komórkowego do korzystania z internetu, gdy sieć WLAN jest oczywiście zbyt wolna lub w ogóle nie jest połączona z internetem. Aby nadać priorytet połączeniu 5G, deweloper musi mieć zainstalowany system iOS 15 lub iPadOS 15 Beta 5, a także zainstalować inny profil priorytetyzacji 5G. Jest on dostępny od Apple w sekcji dla deweloperów.


iOS 15 i iPadOS 15 zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom jako aktualizacja jesienią tego roku.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej