Apple obiecuje nowe czarne MacBooki

przez Eryk

Jeśli od dawna marzyłeś, że Apple ponownie wyprodukuje czarnego MacBooka, dziś mamy co najmniej promyk nadziei. Apple złożyło wniosek patentowy na szczególnie pochłaniającą światło matową czarną powierzchnię dla szeregu produktów, w tym iPhone’a, iPada, Apple Watch i prawdopodobnie długo oczekiwanego MacBooka.

Czarny MacBook

Zgłoszenie patentowe złożone w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych nosi tytuł „Część anodowana o matowym czarnym wyglądzie” i przedstawia cechy nowej powierzchni oraz możliwe procesy produkcyjne umożliwiające ich osiągnięcie. Patent stwierdza, że ​​powierzchnia może być stosowana na wielu metalach i stopach metali, w tym na aluminium, tytanie i stali.

Czysto czarny kolor jest niezwykle trudny do osiągnięcia, a większość „czarnych” produktów handlowych jest w rzeczywistości ciemnoszara lub niebieska. Jednym z problemów jest to, że generalnie im bardziej prawdziwa czerń, tym wyższy połysk powierzchni, który z kolei odbija dużą ilość światła widzialnego.

Powierzchnia opisana w patencie składa się z anodyzowanej warstwy, która „zawiera losowo rozmieszczone elementy pochłaniające światło”. Warstwa zawiera pory, w które mogą wnikać cząsteczki farby.

Powstała powierzchnia to głęboka, intensywna matowa czerń. Metoda Apple ma zapobiegać właściwościom odblaskowym i „ogólnie pochłaniać całe widzialne światło”, aby uzyskać prawdziwszą czarną powierzchnię bez dodawania połysku.

Chociaż istnienie zgłoszenia patentowego wskazuje na zainteresowanie odpowiednią dziedziną badań i rozwoju, nie gwarantuje to, że opisane koncepcje będą faktycznie stosowane. Jednak nowy matowy czarny MacBook z pewnością by się sprawdził. (via Patently Apple)

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej