Apple TV+ zapowiada „9/11: Inside the President’s War Room”

przez Eryk

Apple TV+ zapowiedziało film dokumentalny „9/11: Inside the President’s War Room”. Jest to efekt współpracy pomiędzy Apple i BBC. Co działo się w Białym Domu zaraz po atakach z 11 września?

Większość z nas ma zapewne konkretne wspomnienia związane z 9 września 2001 roku. Gdzie byłeś, gdy dowiedziałeś się o atakach?

Apple ogłosił „9/11: Inside the President’s War Room”, nowy film dokumentalny, który opowiada historię 9/11 oczami prezydenta, uzyskując bezprecedensowy dostęp do kluczowych decydentów, którzy odpowiedzieli za naród. Dokument, prezentowany przez Apple i BBC, zadebiutuje na całym świecie we wrześniu tego roku na antenie Apple TV+ i BBC One, upamiętniając 20. rocznicę zamachu.

Apple TV+ zapowiada "9/11: Inside the President's War Room"

Apple TV+ zapowiada „9/11: Inside the President’s War Room”

Film „9/11: Inside the President’s War Room”, z narracją nagrodzonego Emmy reżysera Jeffa Danielsa („The Looming Tower”, „The Comey Rule”), opowiada o 12 godzinach po ataku w tym doniosłym dniu, oferując rzadki i unikalny wgląd w dylemat podejmowania decyzji wbrew zegarowi, jako że osoby zaangażowane w ten proces po raz pierwszy przedstawiają intymne, odkrywcze i łamiące serce szczegóły.

W specjalnym filmie dokumentalnym znajdą się nigdy wcześniej nie słyszane zeznania prezydenta George’a W. Bush, wiceprezydent Dick Cheney, Condoleezza Rice (doradca ds. bezpieczeństwa narodowego), Colin Powell (sekretarz stanu), Andy Card (szef sztabu), Dan Bartlett (dyrektor ds. komunikacji), kontradmirał Deborah Loewer (szef sztabu), Josh Bolten (zastępca szefa sztabu), Ari Fleischer (sekretarz prasowy), Karl Rove (starszy doradca prezydenta), Mary Matalin (doradca Cheneya), Karen Hughes (specjalny doradca prezydenta), Mike Morrell (referent CIA), Ted Olson (prokurator generalny), pułkownik Mark Tillman (pilot Air Force One), David Wilkinson i Tony Zotto (Secret Service). Znajdzie się w niej również prawie 200 nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć, na których fotografowie uwiecznili każdy ruch Busha i Cheneya tego dnia.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej