Chinska firma BOE będzie prawdopodobnie dostarczać wyświetlacze dla iPhone 15 Pro w 2023 roku

BOE chce rozszerzyć swoją zdolność do produkcji wyświetlaczy OLED LTPO, które umożliwiają zmienną częstotliwość odświeżania do 120Hz, aby zdążyć przed iPhone 15 Pro

przez Eryk
0 komentarzy

Według nowego raportu The Elec, chiński producent wyświetlaczy BOE będzie dostarczał Apple wyświetlacze OLED LTPO dla najwyższej klasy modeli iPhone 15 w 2023 roku.

iPhone 15 Pro
(picture: ifixit)

Chinska firma BOE producentem wyświetlaczy dla iPhone 15 Pro?

Po nieudanych próbach chińskiego producenta w 2020 roku dostarczenia wyświetlaczy dla serii iPhone 12, BOE dołączył do listy producentów wyświetlaczy Apple na początku tego roku, aby wyprodukować panele dla podstawowego 6,1-calowego iPhone 13. Wyświetlacze iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max, które wymagają bardziej zaawansowanych technologii, są produkowane przez Samsunga.

Zgodnie z dzisiejszym raportem, BOE chce rozszerzyć swoją zdolność do produkcji wyświetlaczy OLED LTPO, które umożliwiają zmienną częstotliwość odświeżania do 120Hz, aby zdążyć przed iPhone 15 Pro, który jest spodziewany w 2023 roku. W przypadku serii iPhone 14, która spodziewana jest jesienią tego roku, BOE będzie nadal dostarczać wyświetlacze tylko do telefonów z niższej półki, podczas gdy wyświetlacze z serii Pro będą nadal korzystać z usług Samsunga i LG.

Kiedy wyjdzie iPhone 15 Pro

Mówi się, że po raz pierwszy od czasu iPhone’a X Apple planuje gruntowne przeprojektowanie wyświetlacza w high-endowych modelach iPhone’a 14, w tym usunięcie wcięcia. Plotkuje się, że Apple zastąpi notcha otworkiem i wycięciem w kształcie pigułki na górze wyświetlacza dla systemu TrueDepth i przedniej kamery.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.