Chinska firma BOE będzie prawdopodobnie dostarczać wyświetlacze dla iPhone 15 Pro w 2023 roku

BOE chce rozszerzyć swoją zdolność do produkcji wyświetlaczy OLED LTPO, które umożliwiają zmienną częstotliwość odświeżania do 120Hz, aby zdążyć przed iPhone 15 Pro

przez Eryk

Według nowego raportu The Elec, chiński producent wyświetlaczy BOE będzie dostarczał Apple wyświetlacze OLED LTPO dla najwyższej klasy modeli iPhone 15 w 2023 roku.

iPhone 15 Pro
(picture: ifixit)

Chinska firma BOE producentem wyświetlaczy dla iPhone 15 Pro?

Po nieudanych próbach chińskiego producenta w 2020 roku dostarczenia wyświetlaczy dla serii iPhone 12, BOE dołączył do listy producentów wyświetlaczy Apple na początku tego roku, aby wyprodukować panele dla podstawowego 6,1-calowego iPhone 13. Wyświetlacze iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max, które wymagają bardziej zaawansowanych technologii, są produkowane przez Samsunga.

Zgodnie z dzisiejszym raportem, BOE chce rozszerzyć swoją zdolność do produkcji wyświetlaczy OLED LTPO, które umożliwiają zmienną częstotliwość odświeżania do 120Hz, aby zdążyć przed iPhone 15 Pro, który jest spodziewany w 2023 roku. W przypadku serii iPhone 14, która spodziewana jest jesienią tego roku, BOE będzie nadal dostarczać wyświetlacze tylko do telefonów z niższej półki, podczas gdy wyświetlacze z serii Pro będą nadal korzystać z usług Samsunga i LG.

Kiedy wyjdzie iPhone 15 Pro

Mówi się, że po raz pierwszy od czasu iPhone’a X Apple planuje gruntowne przeprojektowanie wyświetlacza w high-endowych modelach iPhone’a 14, w tym usunięcie wcięcia. Plotkuje się, że Apple zastąpi notcha otworkiem i wycięciem w kształcie pigułki na górze wyświetlacza dla systemu TrueDepth i przedniej kamery.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej