Fortnite może powrócić na iPhona w październiku

przez Eryk

Podczas gdy Apple i Epic Games walczą w sądzie o procedury App Store, wielu fanów Fortnite tylko oczekuje na grę Epic’s Battle Royale, która ma powrócić na iPhone’a i iPada. Fortnite wdał sie w bitwę prawna, kiedy to po potajemnie zintegrował własną metodę płatności w grze na iOS, co spowodowało jego odrzucenie z App Store. Teraz ujawniono, że Fortnite może powrócić na iOS w październiku – i to za pośrednictwem platformy gier w chmurze GeForce NOW.

Fortnite na GeForce NOW

Fortnite na GeForce NOW – październikowa ” możliwa” data premiery

W zeszłym roku NVIDIA ogłosiła, że jej usługa gier w chmurze pojawi się w urządzeniach takich jak iPhone i iPad za pośrednictwem nowego klienta sieciowego dla Safari. Punktem kulminacyjnym miała być wersja Fortnite zoptymalizowana pod kątem urządzeń z ekranami dotykowymi. W komunikacie prasowym napisano:

Wraz ze wspaniałym zespołem z Epic Games pracujemy nad uruchomieniem przyjaznej dla dotyku wersji Fortnite, co opóźni dostępność gry. Podczas gdy biblioteka GeForce NOW najlepiej sprawdza się na urządzeniach mobilnych z kontrolerem, ponad 100 milionów graczy Fortnite budowało, walczyło i tańczyło w drodze do Victory Royale za pomocą dotyku.

Z niecierpliwością czekamy na dostarczenie mobilnego Fortnite w chmurze, napędzanego przez GeForce NOW. W niedalekiej przyszłości użytkownicy mogą spodziewać się gry na iOS Safari.

Podczas gdy GeForce NOW jest dostępny w przeglądarce od listopada zeszłego roku, wersja Fortnite zoptymalizowana pod kątem obsługi dotykowej pozostaje nieuchwytna. Teraz pojawiła się prawdopodobna data premiery. Tak więc Aashish Patel, dyrektor ds. zarządzania produktami w firmie NVIDIA, zeznał w procesie „Epic vs. Apple”, podając październik jako „możliwą” datę premiery zoptymalizowanej wersji Fortnite. To pierwszy raz, kiedy poznaliśmy ramy czasowe, w jakich Fortnite będzie znów grywalny na iOS. Tak na wszelki wypadek, gdyby Epic Games i Apple nie doszły do porozumienia.

via iMore

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej