Google planuje wkrótce zaktualizować aplikacje na iOS z ochroną prywatności

przez Eryk

Wcześniej firma Fast Company udostępniła artykuł, w którym stwierdziła, że Google nie zaktualizowała jeszcze swoich aplikacji na iPhone’a i iPada, aby dostosować je do nowych wymogów Apple w zakresie ochrony prywatności w App Store. Fast Company spekuluje, że Google może próbować opóźnić ujawnienie swoich danych ochrony prywatności, ale okazuje się, że tak nie jest.

Google planuje wkrótce zaktualizować aplikacje na iOS z ochroną prywatności

Zgodnie z raportem TechCrunch, Google nie ma nic przeciwko ochronie prywatności Apple i w rzeczywistości planuje dodać dane dotyczące prywatności do swojego katalogu aplikacji na iOS już w tym lub przyszłym tygodniu.

Apple wdrożyło informacje o prywatności aplikacji w iOS 14.3, po tym jak obiecał tę funkcję, gdy iOS 14 został po raz pierwszy ogłoszony. Informacje ochrony prywatności aplikacji zapewniają klientom sposób na określenie, jakie dane o nich zbiera dana aplikacja, zanim zdecydują się na jej instalację.

Apple wymaga od wszystkich aplikacji samodzielnego zgłaszania informacji o ochronie prywatności w App Store, a programiści muszą zidentyfikować wszystkie przypadki gromadzenia danych i korzystania z nich. Etykiety są podzielone na kategorie obejmujące dane używane do śledzenia użytkownika, dane powiązane z użytkownikiem oraz dane niepowiązane z użytkownikiem, co oznacza, że są one anonimowe.

Z ochroną prywatności aplikacji wiąże się pewna negatywność, ponieważ serwis Facebook został wezwany do umieszczenia długiej etykiety ze względu na ilość gromadzonych danych, a całkiem możliwe, że Google będzie miał podobne etykiety ochrony prywatności.

Od 8 grudnia, wszystkie uaktualnienia aplikacji złożone muszą zawierać informacje o ochronie prywatności, a większość aplikacji Google przeznaczonych dla urządzeń z systemem iOS nie widziało aktualizacji od 7 grudnia. Nie jest jasne, dlaczego Google opóźnił aktualizację swoich aplikacji iOS, gdy aktualizował aplikacje dla systemu Android, ale może to być spowodowane okresem swiatecznym.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej