iOS & iPadOS 14.5 Beta 2 z Apple Watch Unlock, nowymi funkcjami Apple Maps i nie tylko

przez Eryk

iOS & iPadOS 14.5 Beta 2 jest dostępna programistom. Aktualizacja, która zawiera szereg nowych funkcji, została wydana po raz pierwszy ponad dwa tygodnie temu w lutym.

iOS & iPadOS 14.5 Beta 2  dostępna

iOS 14.5 beta 2 jest dostępny dla programistów poprzez bezprzewodową aktualizację w aplikacji Ustawienia. Numer kompilacji dla dzisiejszej aktualizacji to 18E5154f.

Co nowego w iOS 14.5? Jak się okazuje, całkiem sporo. Aktualizacja obejmuje podstawy nowej funkcji prywatności Apple App Tracking Transparency, która wymaga, aby aplikacje żądały zgody użytkowników przed śledzeniem ich w innych aplikacjach i witrynach internetowych.

iOS 14.5 i watchOS 7.4 zawierają również jedną istotną zmianę dla abonentów Apple Fitness +: obsługę AirPlay 2.

iOS 14.5 zawiera również nowe funkcje Apple Maps do zgłaszania incydentów podobnych do Waze, takich jak zagrożenia na drogach i fotoradary. Dostępna jest również bardzo wczesna obsługa ustawiania Spotify i innych strumieniowych usług muzycznych jako domyślnego odtwarzacza muzyki dla Siri.

Być może przede wszystkim iOS 14.5 i watchOS 7.4 zawierają poważną zmianę w integracji między iPhonem a Apple Watch. Po raz pierwszy możesz teraz używać Apple Watch do odblokowywania iPhone’a, gdy nosisz maskę na twarzy.

Inne zmiany w iOS 14.5 obejmują aktualizacje aplikacji Podcasty, aplikacji Wiadomości, obsługę najnowszych kontrolerów Xbox i PS5, obsługę dwóch kart SIM 5G i nie tylko.

Jeśli zauważysz jakieś zmiany w iOS 14.5 beta 2 lub innych nowych wersjach beta od Apple dzisiaj, daj nam znać w komentarzach poniżej.

via 9to5mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej