iOS 14.6 beta 1 wskazuje na obsługę Apple Music HiFi z odniesieniami do Dolby audio

przez Eryk

Apple pracuje nad planem HiFi dla Apple Music,tak bynajmniej wskazuja pewne raporty. 9to5Mac był w stanie znaleźć kod w iOS 14.6, który sugeruje wsparcie dla HiFi utworów przybywających do Apple Music.

Apple Music HiFi

Oryginalny raport mówi, że Apple ma ogłosić wsparcie HiFi na Apple Music w najbliższych tygodniach, jak również wspomina, że będzie kosztować tyle samo co regularny abonament – sugerując, że Apple nie będzie pobierać więcej za plan HiFi.

9to5Mac może teraz potwierdzić, że plan HiFi może rzeczywiście nadejdzie do Apple Music. W pierwszej wersji beta systemu iOS 14.6, który został wydany w zeszłym tygodniu dla deweloperów, znaleźli nowy kod dodany do aplikacji Muzyka, który wyraźnie wspomina „Dolby Atmos,” „Dolby Audio,” i „Lossless.” Pomimo wspierania Apple własne HiFi audio kodek ALAC, aplikacja Muzyka nigdy nie oferował wsparcia dla Dolby Atmos lub Dolby Audio.

Kiedy Apple Music HiFi

Co czyni go bardziej interesującym, jednak, jest to, że te odniesienia zostały włączone tylko w iOS 14.6 beta 1. Sprawdzone zostały również wewnętrzne pliki iOS 14.5 i iOS 14.6 beta 2 (wydany w tym tygodniu), ale tego kodu tam nie ma. To sugeruje, że wzmianki o Dolby Atmos i Dolby Audio są rzeczywiście związane z czymś nowym, co Apple próbuje ukryć przed nami.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, HiFi utwory mają mniejszą kompresję audio, co oznacza, że brzmią lepiej z większą ilością szczegółów. TIDAL, na przykład, od dawna jest dobrze znany z oferowania planu HiFi, podczas gdy Spotify niedawno ogłosił, że jest również pracuje nad wersją z dostępem do utworów HiFi. Apple Music, jednak, obecnie oferuje tylko utwory wykorzystujące kodek AAC z 256kbps.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej