iOS 15.4 wprowadza status szczepień do aplikacji Portfel – oto, jak to działa

przez Eryk

iOS 15.4 dostępne od wczoraj w pierwszej fazie beta z nowymi funkcjami. Dzięki nowemu oprogramowaniu Apple wprowadza unijny certyfikat cyfrowy COVID do aplikacji Zdrowie i Portfel, aby mieć do niego szybki dostęp.

Nie potrzebujesz już żadnych dodatkowych aplikacji

Spodziewamy się wprowadzenia iOS 15.4 najwcześniej w marcu. Tymczasem aktualizacja oferuje wiele małych nowości, które początkowo są niepozorne. Ale dla wielu użytkowników szybko okażą się one niezwykle przydatne. Najlepszym przykładem jest nowy interfejs Apple w aplikacji Zdrowie, który pozwala na zapisanie statusu szczepień w aplikacji Zdrowie oraz w aplikacji Wallet bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji.

Twój rejestr szczepień może być również dostępny z poziomu ekranu blokady. Na karcie w portfelu pojawi się wtedy twoje imię i nazwisko, szczepionka, data szczepienia oraz powiązany z nią kod QR do ewentualnego zeskanowania. Ale jak to działa?

Zapisywanie statusu szczepień w aplikacji Wallet – tak to działa

Bardzo trudno o coś prostszego. Nie potrzebujesz dodatkowej aplikacji ani skanowania kodu QR na stronie internetowej, aby zapisać swój status szczepień w aplikacji Wallet. Zamiast tego wystarczy, że zainstalujesz na swoim iPhonie system iOS 15.4 (beta) i otworzysz aplikację Aparat.

iOS 15.4 wprowadza status szczepień do aplikacji Portfel

Teraz zbliż aparat swojego iPhone’a do certyfikatu cyfrowego EU COVID i zeskanuj kod QR. Kiedy zidentyfikujesz kod, zostanie on umieszczony w ramce, a pod nim pojawi się informacja „Szczepienie COVID-19”. Stuknij w nią, a zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do aplikacji Zdrowie. Wszystkie ważne informacje zobaczysz w szybkim przeglądzie.

iOS 15.4
Status szczepień do aplikacji Portfel

Karta szczepień w aplikacji Portfel

Następnie stuknij w „Dodaj do portfela i zdrowia”. Następnie proces zostaje potwierdzony. Możesz teraz zobaczyć swój wpis o szczepieniach w aplikacji Zdrowie lub otworzyć swoją „kartę szczepień” w Portfelu. 

Szczególnie łatwo możesz uzyskać dostęp do swojej karty szczepień, aktywując funkcję „Naciśnij dwa razy przycisk boczny” w „Ustawienia > Wallet & Apple Pay”. Jeśli jesteś teraz na ekranie blokady, możesz nacisnąć dwa razy przycisk boczny, aby uzyskać dostęp do swoich kart w portfelu, a tym samym do swojej karty szczepień.

W Europie unijny certyfikat cyfrowy COVID jest obsługiwany przez następujące kraje: Niemcy, Francja, Austria, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Irlandia, Holandia, Belgia, Dania, Finlandia, Norwegia, Szwecja i wiele innych. Według Apple funkcja ta nie działa jeszcze z certyfikatami szczepień ze Szwajcarii, Lichtensteinu, Wysp Zielonego Przylądka, Macedonii Północnej i Palestyny.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.