iOS 16 z poprawkami dotyczącymi nadmiernych monitów kopiowania i wklejania oraz problemów z iPhone’em 14 Pro

przez Eryk

W iOS 16 wprowadzono nową funkcję ochrony prywatności, która wymaga od aplikacji uzyskania zgody użytkownika przed uzyskaniem dostępu do schowka iPhone’a w celu wklejenia tekstu z innych aplikacji.

iOS 16 nadmierne monitykopiowania i wklejania

iOS 16 nadmierne monitykopiowania i wklejania

Jak donosi The Wall Street Journal, Apple zapowiedziało, że zamierza rozwiązać ten problem w aktualizacji oprogramowania, która zostanie udostępniona w przyszłym tygodniu. Wiadomość ta pojawiła się po tym, jak jeden z dyrektorów Apple poinformował czytelnika serwisu MacRumors, że monit o zezwolenie na korzystanie ze schowka pojawiający się za każdym razem, gdy użytkownik próbuje wkleić tekst z jednej aplikacji do drugiej, „nie jest oczekiwanym zachowaniem”.

W raporcie napisano, że aktualizacja oprogramowania rozwiąże także problem z zawieszaniem się niektórych modeli iPhone’a 14 Pro po transferze danych z innego iPhone’a.

Apple nie podał numeru wersji nadchodzącej aktualizacji oprogramowania, ale prawdopodobnie będzie to iOS 16.0.2. Wcześniej dziś rzecznik Apple potwierdził, że aktualizacja rozwiąże problem powodujący drżenie i wibracje tylnej kamery w niektórych modelach iPhone’a 14 Pro w aplikacjach obsługujących kamery innych firm, takich jak Snapchat, TikTok i Instagram.

„Wiemy o tym problemie i poprawka zostanie wydana w przyszłym tygodniu” – poinformował dziś MacRumors rzecznik Apple. Apple nie podało żadnych dalszych szczegółów, ale prawdopodobnie poprawka znajdzie się w aktualizacji oprogramowania iOS 16.0.2.

W sumie oznacza to, że aktualizacja oprogramowania będzie zawierać co najmniej trzy poważne poprawki.

Related Posts

2 komentarze

Eryk 20 września, 2022 - 20:35

Jeśli ktos zainstalował druga betę iOS 16.1, to ten problem ma z głowy 😉 tak dla informacji

Reply
sfinks 21 września, 2022 - 03:01

hmmm na 13 mini z iOS 16 nie mam tego problemu

Reply

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej