iPad Mini 7 z technologią ProMotion 120 Hz raczej mało prawdopodobny

przez Eryk

W azjatyckich mediach pojawiła się dziś niepewna plotka sugerująca, że Apple wypuści na rynek iPada mini z technologią ProMotion 120 Hz. Jednak jeden z dobrze poinformowanych analityków branży wyświetlaczy zareagował na te doniesienia sceptycznie.

iPad Mini 7

iPad Mini 7 z technologią ProMotion 120 Hz raczej mało prawdopodobny

Odpowiadając na Twitterze na pytanie Jeffa Buttsa z serwisu The Mac Observer dotyczące tej plotki, analityk Display Supply Chain Consultants (DSCC), Ross Young powiedział, że byłby „zaskoczony”, gdyby była ona prawdziwa, biorąc pod uwagę, że panele LCD stosowane przez Apple w iPadzie mini nie są zgodne z technologią ProMotion.

W ekranach iPada mini 6 firma Apple stosuje obecnie technologię backplane LCD a-Si. A-Si, czyli krzem amorficzny, to technologia wykorzystywana na rynku wyświetlaczy ze względu na niskie koszty i stosunkowo prosty proces produkcji.

Dla porównania, w iPadach Pro firmy Apple zastosowano panele Oxide LCD – zauważa Young. Technologie tlenkowych wyświetlaczy LCD, z których jedną z najpopularniejszych jest „IGZO”, są preferowane w branży smartfonów klasy premium ze względu na możliwość uzyskania wyższych kontrastów, częstotliwości odświeżania i rozdzielczości.

Sugestie, że być może Apple zastosuje technologię ProMotion w iPadzie mini następnej generacji, zaczęły cieszyć się zainteresowaniem wkrótce po zidentyfikowaniu zjawiska „jelly scrolling„. Określenie to odnosi się do efektu, który niektórzy użytkownicy obserwują podczas przewijania tekstu na iPadzie mini 6 w trybie portretowym.

Kiedy iPad Mini 7

Ponieważ wyświetlacze LCD odświeżają się linia po linii, między odświeżaniem linii na górze i na dole występuje niewielkie opóźnienie. Choć jest to normalne zachowanie ekranów LCD, w przypadku iPada mini może się ono wydawać jeszcze bardziej widoczne.

To nie pierwszy raz, gdy słyszymy plotki o iPadzie mini z technologią ProMotion. Po raz pierwszy pojawiły się one na koreańskich forach w listopadzie, kiedy to twierdzono, że Apple testuje wyświetlacz dostarczony przez Samsunga dla przyszłego iPada mini. Najnowsze odrodzenie plotki o 120Hz iPadzie mini wydaje się prowadzić z powrotem do LeaksApplePro, który nie ma żadnych osiągnięć w dokładnych przecieków Apple lub plotek.

via Macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej