iPhone 15 Ultra nie będzie montowany wyłącznie przez Foxconn

przez Eryk

Jak donosi tajwańska firma badawcza TrendForce, Apple zatrudniło firmę Luxshare do montażu iPhone’a 15 Pro Max równolegle z firmą Foxconn w przyszłym roku. Nie wiadomo, jaki procent zamówień zrealizuje Luxshare, ale to posunięcie pomoże zmniejszyć ryzyko, że Apple będzie polegać na jednym producencie, po tym jak w ostatnich miesiącach w Foxconn doszło do problemów z pracą.

iPhone 15 Ultra

iPhone 15 Ultra nie będzie montowany wyłącznie przez Foxconn

Plotki sugerują, że nastąpi większe zróżnicowanie między iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. W związku z tym Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że model Pro Max może potencjalnie zostać przemianowany na iPhone’a 15 Ultra, podobnie jak Apple Watch Ultra.

W zeszłym miesiącu analityk Apple, Ming-Chi Kuo, powiedział, że Luxshare i Pegatron otrzymały po około 10% zamówień na iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max od Foxconnu, ale zaznaczył, że masowe dostawy rozpoczną się najwcześniej pod koniec grudnia. TrendForce twierdzi, że będzie to próba dla Apple w zakresie dywersyfikacji partnerów produkujących iPhone’y.

Według TrendForce, od października Foxconn doświadcza „znacznego obciążenia” z powodu epidemii wirusa COVID-19 w fabryce w Zhengzhou w Chinach, co spowodowało znaczne zmniejszenie zdolności produkcyjnych modeli iPhone 14 Pro. Firma badawcza twierdzi, że w tym miesiącu chiński łańcuch dostaw zaczął odczuwać brak siły roboczej, ponieważ rząd Chin złagodził restrykcje dotyczące COVID-19, co doprowadziło do zwiększonego rozprzestrzeniania się wirusa.

W związku z problemami produkcyjnymi i trudnościami gospodarczymi TrendForce obniżył prognozę sprzedaży iPhone’ów w pierwszym kwartale 2023 roku do 47 milionów sztuk, co oznaczałoby spadek o 22% w skali roku.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.