Apple zaniepokojony sprzedażą iPhone 14 Plus i zmienia swoją strategię

przez Eryk

Apple podobno „poważnie” niepokoi się o sprzedaż iPhone 14 Plus, 6,7-calowego wariantu iPhone’a 14 w wersji non-pro. Z tego powodu firma podobno rozważa zmianę asortymentu iPhone’ów na przyszły rok.

iPhone 14 Plus

iPhone 14 Plus zmusza Apple zmienić swoją strategię

W tej generacji Apple zrezygnował z iPhone’a mini i wprowadził większy model iPhone 14 Plus. Ten ruch wydaje się oczywisty, nawet jeśli brakuje nam kompaktowego smartfona. Ale trendem są duże telefony, więc Apple chciał zaoferować duży, 6,7-calowy wyświetlacz nawet w niższej klasie cenowej.

W końcu większy wyświetlacz jest bardzo popularny w segmencie Pro. Z kolei 5,4-calowy iPhone 13 mini przyciągnął uwagę jedynie słabymi wynikami sprzedaży, co przypieczętowało zaprzestanie produkcji tej serii modeli.

Podobny los może spotkać iPhone 14 Plus. Leaker yeux1122 opisuje w poście na południowokoreańskim portalu Naver, jak Apple mogłoby postąpić.

Z łańcucha dostaw płyną pierwsze sygnały, że Apple chce jeszcze bardziej zróżnicować iPhone’y Pro i Non-Pro. W takim przypadku Apple mogłoby ponownie wykorzystać większy wyświetlacz jako unikalny atut serii Pro.

Pojawiają się jednak także informacje, że Apple rozważa obniżenie ceny modelu Plus, aby zyskać na popularności. Obniżenie ceny modelu Plus oznacza, że standardowy iPhone również może stać się tańszy, chyba że Apple chce zmniejszyć różnicę w cenie między tymi dwoma modelami.

W końcu do premiery iPhone’a 15 pozostał jeszcze rok, a yeux1122 w przeszłości podawał zarówno dokładne, jak i niedokładne informacje, więc do tak wczesnych plotek należy podchodzić z dużą dozą sceptycyzmu.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.